Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Starcastic uvádí FOOLK (SK)

Starcastic uvádí FOOLK (SK)

tisková zpráva

autor: redakce | 2. 03. 2009, 14:15:15 | návštěv: 786 | reakcí: 0
starcastic uvádí 

FOOLK (SK) | RENTIP (SK) | SEXMAN 3 (IRL)

sobota 7. 3. 2009, Klub XT3 
Rokycanova 27, Praha 3 - Žižkov 
www.xt3.czFOOLK

Elektronické alter-ego Dušana Vanča (dříve projekt Foolcut) Foolk existuje od roku 2004. Jeho hudba je kombinací breakbeatu, lo-fi hip-hopu, acid jazzu, samplů i živých nástrojů. V roce 2005 debutoval na německé značce Node Records s EP „Something Like Jazz“ a o rok později začíná vystupovat i živě. Následovalo Kubko EP (Surreal Madrid, 2007), Bleep Bleep EP a účast na řadě kompilací. V současnosti koncertní podobu Foolk dotváří kromě Dušana Vanča vynikající DJ Lixx. Foolk se objevili v line-upech snad všech významných slovenských festivalů mapujících nejsoučasnější hudební trendy - Wilsonic, Nu Jazz Days, Toto je hip-hop nebo Nu Form Festival. 

Po čtyřech volně stažitelných EP, ještě pod starým názvem Foolcut, příšel Dušan Vančo se svým prozatím nejvyzrálejším počinem, který jako by vypadl z katalogu britského labelu Ninja Tune. Debutová deska „Red Pills For Daddy“ vyšla v polovině roku 2008 na značce Deadred / Starcastic. Pomocí samplingu a zvukových experimentů ukazuje možnosti současné elektronické hudby - samply starých jazzových nahrávek, ruchy ulic, zvuková vůně industriálního prostředí měst, to všechno k nepoznání přetavené do hudby. Připočtěte živé nástroje a programované beaty, pohybující se v tempu od abstraktního hip-hopu po taneční elektroniku, poskládané do barevného, těžko zařaditelného, ale přitom stále organického hudebního celku.  
www.foolk.net
www.myspace.com/foolkmusic

RENTIP je zkušeným veteránem slovenské drone/noise scény, známý z experimentálního dua Poo (Angakok Toth aka ::.: + Rentip). Kromě projektu Poo se Rentip v poslední době aktivně věnuje vlastní sólové tvorbě, která má méně hlukový a víc rytmický a melodický potenciál. Je také autorem scénické hudby k několika divadelním představením. Se svým jedinečním přístupem k tvorbě zvuků, beatů a temných nálad bude sekundovat vystoupení Foolk s fantastickými elektronickými zvukovými omalovánkami. V lednu 2009 Rentip v roli předskokana absolvoval turné se slovenskou kapelou Dope Aviators.  
www.myspace.com/rentipworldwide


SEXMAN 3

Sobotní koncert otevře podivuhodná dvojice z irského Donegalu. *************************************************************************** 

STARCASTIC | label | distribution | booking
www.starcastic.cz


OUT > THE AUTUMNISTS CD / MP3

www.myspace.com/theautumnist


připravujeme:
DROPOUT PATROL (DE) + ATLANTIC CABLE (CAN/UK/CZ)

28/03/2009 Klub XT3

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek