Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Nezávislé organizace vyzývají k okamžité změně způsobu vyšetřování trestné činnosti policie

Nezávislé organizace vyzývají k okamžité změně způsobu vyšetřování trestné činnosti policie

Tisková zpráva

autor: Gwendolyn Albert | 9. 05. 2006, 22:01:22 | návštěv: 1094 | reakcí: 1

Dne 1. května byla příslušníky Policie ČR napadena paní Kateřina Jacques, která s transparentem odsuzujícím neonacismus přihlížela povolené extremistické demonstraci. Při zajišťování a převozu na policejní stanici utrpěla řadu zranění, která si vyžádala lékařské ošetření. Liga lidských práv, Otevřená společnost o.p.s., Poradna pro občanství, občanská a lidská práva, Romea a Open Society Fund Praha vyzývají nejen k okamžitému prošetření tohoto absurdního incidentu, ale i ke změně systému vyšetřování trestné činnosti policie.

Incident, který se odehrál v odpoledních hodinách v centru Prahy, způsobil okamžitý rozruch nejen v médiích, ale i na nejvyšších vládních místech. Premiér ČR Jiří Paroubek čin odsoudil, ministr vnitra František Bublan se za jednání zasahujícího policisty osobně omluvil a řediteli Inspekce MVČR nařídil případ „co nejrychleji“ vyšetřit.

Celý incident vzbuzuje řadu otázek: Není bezprecedentní rychlost jednání premiéra a ministra vnitra způsobena jen tím, že paní Kateřina Jacques je ředitelkou sekce lidských práv a rovných příležitostí Úřadu vlády ČR a osobou politicky činnou? A funguje vůbec systém vyšetřování trestné činnosti policie?

Autoři tohoto prohlášení jsou toho názoru, že jednání obou představitelů vlády je prvoplánové a současný systém prověřování policejních deliktů nefunkční. Veškerá podezření z trestné činnosti policie totiž vyšetřuje opět policejní orgán, konkrétně Inspekce MVČR.

Případy, které v současné době Liga lidských práv a ostatní organizace registrují, jasně napovídají, že tento systém je absolutně neprůchodný. Nejmarkantněji o této praxi vypovídají dosavadní výsledky vyšetřování zásahu Policie ČR na akci CzechTek 2005 u Mlýnce na Tachovsku, kde přes rozsáhlé selhání zasahujících složek zmíněná Inspekce MVČR dosud nebyla schopna předložit státní zástupkyni JUDr. Antonii Zelené jediný případ k zahájení trestního stíhání policisty.

Liga lidských práv a ostatní subjekty proto požadují:

- okamžité legislativní zakotvení nezávislého přezkumu deliktního jednání policistů,

- přehledné vyhodnocování trestných činů policistů v každoroční zprávě o činnosti Nejvyššího státního zastupitelství.


Liga lidských práv
Otevřená společnost o.p.s
Poradna pro občanství, občanská a lidská práva
Romea
Open Society Fund Praha
Kontakt
Liga lidských práv
Gwendolyn Albert, ředitelka
Na Rybníčku 16, Praha
Tel: 224 816 765, Fax: 224 941 092
E-mail: galebrt@llp.cz
Web: www.llp.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Scaramouche
16. 07. 2006, 02:16:42
Ještě by potřeboval zmlátit Petr Uhl a největší světové ochránkyni práv Romů Gwendolyn Albert by taky nějaký kopanec nezaškodil. Na závěr by mohla být tato hysterická vymaštěná individua převezena na odborné vyšetření do Psychiatrické kliniky Bohnice.

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek