Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Berlínská dívčí indie folková kapela The Dropout Patrol v XT3

Berlínská dívčí indie folková kapela The Dropout Patrol v XT3

netisková zpráva

autor: redakce | 25. 03. 2009, 12:33:23 | návštěv: 827 | reakcí: 0

DROPOUT PATROL (DE)
http://www.myspace.com/thedropoutpatrol

ATLANTIC CABLE (CA/UK/CZ)
http://www.myspace.com/atlanticcable

BUGMEN (CZ)
http://www.myspace.com/bugmen


So./Sat. 28. 03. 2009 20.00 
KLUB XT3 
Rokycanova 29, Praha 3Po čtyřech letech se do Čech vrací berlínská dívčí indie folková kapela The Dropout Patrol. Jejich začátky sahají někdy do roku 2000, kdy si tehdy 18-tiletá studentka Jana Sotzko začala na koleji nahrávat vlastní lo-fi folkové písničky na starý magnetofon. Její podivná záliba ji zatím dovedla až k vydání debutového alba Songs That Just Happened (Ugly Dog 2001), New Songs EP (2003), Happy Happy Joy Joy (2008) a účasti na několika kompilacích. V dosavadních recenzích se objevila přirovnání zejména k The Breeders, Cat Power nebo Magnapop. Něco na tom určitě bude, ale The Dropout Patrol narozdíl od výše jmenovaných v mnohem větší míře využívají působivé dvojhlasy a především jejich přístup k věci je ryze akustický. Koncertní sestavu tvoří kromě Jany ještě další dvě její spolužačky (hrající jinak ve A Spoon Called Phranc či Kids Explode). Dohromady předvádí nezvykle křehké a zranitelné koncerty, jaké v našich končinách jen tak neuslyšíte.  

Na koncertě je doprovodí Atlantic Cable kanadského rodáka Tysona Cosbyho, který pražskou hudební scénu navždy poznamenal už coby člen komplexních hlukařů Squall. Tvorba AC je zdánlivě tišší a přímočařejší, ale i ona v sobě skrývá fascinující vize. Co taky může fascinovat víc, než hvězdné nebe nad námi a mravní zákon v nás - a taky věda, evoluce a láska. Atlantic Cable naživo v současné době působí jako trio s Carlem (ex Squall, Pronefoal) a Bugrem (Děti Deště0 je ještě dobrodružnější, protože Tyson je doma v průzračných písničkách, záludných experimentech i v rozvazbeném kraválu.  

Lo-fi rockovou kapelu Bugmen fanoušci kapel jako dEUS, Sebadoh nebo Pavement považují už několik let za jednu ze stěžejních jistot pražské DIY scény.  

hhtp://www.starcastic.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek