Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Koncerty etnometalistů EKTOMORF v Praze a Ostravě

Koncerty etnometalistů EKTOMORF v Praze a Ostravě

tisková zpráva

autor: redakce | 28. 03. 2009, 12:12:25 | návštěv: 940 | reakcí: 0

EKTOMORF (hun)

DEBAUCHERY (ger)

DRONE (ger)

AGRESSIVE FEAR (swi)

pátek 10.04.2009

BLACK PES, Praha-Klánovice (www.blackpes.com)

sobota 11.04.2009

BOOMERANG Club, Ostrava – Stodolní 22, (www.clubboomerang.com)

Právě vydali výbornou novou desku, vyrážejí na evropské turné a jejich jméno již delší dobu patří mezi zažité pojmy na evropské metalové scéně. Řeč není o nikom jiném, než o maďarské kapele EKTOMORF, která se v rámci svého evropského turné představí také v Praze (10.04.) a Ostravě (11.04.). Turné s názvem “What Doesn´t Kill Me 2009” probíhá za účelem propagace zbrusu nového, stejnojmenného, alba, které se stalo nástupcem dosud poslední desky „Outcast“.

 

Již dávno nejsou EKTOMORF známi pouze jako klon kapel SOULFLY nebo SEPULTURA, k jejichž hudebnímu odkazu se tak často hlásí. Během několika let se dokázali etablovat jako kapela, která s maximální intenzitou dokáže mistrně mísit metal s prvky hardcoru, punku a cikánského folkloru. Právě v romském původu některých členů kapely lze hledat zdroj nespoutané energie a živelnosti hudby Ektomorf, jež se projevuje hlavně při zničujících živých vystoupeních. To, co EKTOMORF spojuje s již zmíněnými brazilskými „S“, jsou podobné struktury skladeb a také sociálně-kritické texty. Někteří členové Ektomorf vyrůstali v sociálně slabších romských rodinách a díky tomu je jejich hudba řádně naštvaná, ale také okořeněna jedinečným, již zmíněným, cikánským folklorem, který dává jejich hudbě nepopsatelnou živelnost. A zde je právě možné hledat sílu této kapely. Ektomorf založili již v roce 1994 bratři Zoltan a Csaba Farkasové, kteří si splnili svůj sen a vypracovali kapelu do pozice celoevropsky uznávané skupiny, jejíž potenciál ještě rozhodně nebyl naplněn.

Po úspěšném albu „Outcast“ z roku 2006 vyšla v tomto roce novinka v podobě desky „What Doesn´t Kill Me“ a nutno podotknout, že většina recenzí a kritik staví toto album zatím nejvýše v rámci celé diskografie EKTOMORF. O oprávněnosti tohoto tvrzení se můžete přesvědčit živě v Praze a Ostravě.

 

Jako support se na obou koncertech představí německé kapely DEBAUCHERY a DRONE a švýcarští zástupci AGRESSIVE FEAR. Vystoupení každé z kapel slibuje žánrově rozličnou podívanou. Zatímco DEBAUCHERY produkují hudbu na pomezí death/thrash metalu, DRONE nabídnou nekompromisní thrashovou hoblovačku a Švýcaři AGREESIVE FEAR zase výživnou porci hutného hardcoru.

 

Vstupenky na oba koncerty jsou k dostání ve všech běžných předprodejích. Více info na webu www.obscure.cz nebo tel. číslech 774220183 a 775095666.

 

Související linky:

www.ektomorf.com

www.myspace.com/debaucheryband

http://www.myspace.com/dronemetal

www.myspace.com/aggressivefear

www.obscure.cz
www.shindy.cz

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek