Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Head Of Wantastiquet (US), Karolina Kamberská (CZ) & Rouilleux (CZ) v Studiu Rubín

Head Of Wantastiquet (US), Karolina Kamberská (CZ) & Rouilleux (CZ) v Studiu Rubín

netisková zpráva

autor: redakce | 28. 03. 2009, 13:27:54 | návštěv: 1074 | reakcí: 0

4.4.2009: Head Of Wantastiquet (US), Karolina Kamberská (CZ) & Rouilleux (CZ) v Studiu Rubín

 

V sobotu 4. dubna se v pražském prostoru A Studio Rubín (Malostranské nám. 9, Praha 1) od 20:30 představí tři svébytní muzikanti s odlišným pohledem na folk, potažmo písničkářství. Vstupné pouze na místě 180,-.

 

Paul LaBrecque (alias Head Of Wantastiquet) je součástí kostry věčně se obměňující sestavy Sunburned Hand Of The Man. Ti se spolkama jako Jackie-O Motherfucker nebo No-Neck Blues Band ztělesňují prazáklad vágních škatulek jako „free folk“ nebo „New Weird America“ v těch nejvíc psychedelických a nesvázaných polohách. Od obhroublé riffové masírky k jemným akustickým mantrám u nich vedou cesty skrz jakékoliv představitelné hudební stezky.

Nahrávky Paula (ať už s bývalou manželkou Valerie Webb nebo sólo jako Head Of Wantastiquet) odkazují k americké i japonské psychedelii 60. let. Obecně také k původnímu folku a country, přičemž tu není pachuť moderního klišé těchto stylů, ale naopak příklon k jejich přirozené a intuitivní povaze.

Vydával na značkách jako Eclipse nebo Open Mouth, poslední album pak na společném sublabelu Father Yod a Ecstatic Peace (který vede Thurston Moore ze Sonic Youth). Loni do Prahy přijel jako řidič Ignatze a LSD March, letos už s vlastní kytarou, banjem a otlučeným kombem.

www.myspace.com/headofwantastiquet
www.myspace.com/sunburnedhandoftheman

 

Karolina Kamberská je známá hlavně jako polovina Sester Steinových. Pokrevní sesterské duo (rozených Steinhauserových) si u nás po 4 albech a nespočtu koncertů vybudovalo poměrně solidní pozici. Jejich městský folk, zpívaná poezie hraničící s rockovým písničkářstvím, nese v tom nejlepším slova smyslu typicky český punc.

Karolina představí své zcela nové songy, tento koncert se dá s nadsázkou považovat za start její sólové kariéry, které se hodlá věnovat po splnění mateřských záležitostí.

www.sestrysteinovy.cz

 

Luboš Rezek nebo také Rouilleux je minimalistický písničkář, jehož rozvazbené kytarové skladby mají někde hluboko inspiraci v Sonic Youth a v středním období Current 93, ale především vlastní výraz.

Je také součástí projektu The Ruin Of Ruins (spolu s hlukovými improvizátory RuiNU a hráčem na dechové nástroje Patrikem z českobudějovických Psychedelický Flákač Na Odstřel).

www.last.fm/music/Rouilleux

 

Pořádá Letmo Productions.

www.letmo.net/productions
www.astudiorubin.cz

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek