Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Stinking Lizaveta a End Of Level Boss míří s novými deskami do Česka

Stinking Lizaveta a End Of Level Boss míří s novými deskami do Česka

tisková zpráva

autor: redakce | 30. 03. 2009, 08:00:42 | návštěv: 914 | reakcí: 0

Stinking Lizaveta a End Of Level Boss míří s novými deskami do Česka

Stinking Lizaveta (USA), End Of Level Boss (UK), 30. března, klub 007 Strahov Praha

Stinking Lizaveta (USA), End Of Level Boss (UK), Gospel Of The Future, 31. března, Yacht, BrnoBritská drtička End of Level Boss a experimentální trio z Philadelphie Stinking Lizaveta se vrací se svými novými deskami do Česka. Nejprve v pondělí 30. března zastaví na strahovské Sedmičce, o den později zavítají do brněnského Yachtu, kde je navíc podpoří domácí Gospel of the Future. 

S novou deskou Sacrifice and Bliss se po loňské premiéře před Weedeater vrací philadelphská trojice Stinking Lizaveta (ano, se skvělou Cheshire Agustou za bicíma). Skupina inspirovaná svým názvem u Dostojevského platí na americké nezávislé scéně za oblíbený živý úkaz. Instrumentální doom-jazz, jak se píše v bibli History of Stoner, Goth, and Doom. V muzice Stinking Lizaveta se sbíhají stoner, doom metal a sludge s jazzem, noisem a východními vlivy a první poslech bude asi stejně zmatený jako tenhle výčet. S každým dalším to ale bude dávat pořád větší smysl - až k úplnému prozření. Kouzlo téhle party objevili už dávno Joe Lally z Fugazi nebo Steve Albini, který s nimi spolupracoval na pár deskách. Ta šestá vychází u labelů At A Loss Recordings (USA) a Monotreme (Evropa). Ukázky jsou na myspace, ale lepší doporučení než od některé z návštěvníků jejich loňského koncertu na 007 najdete jen sotva.

www.myspace.com/stinkinglizaveta

Worship the Riff. Or die. Jestli jsou Stinking Lizaveta obtížně zařaditelní, pak Angličani End of Level Boss jsou stoner jak noha, nejpoctivější z poctivých, Platónovy věčné a neměnné obrazy a vzorce. Dojemné retro riffy, zahrané s takovou vervou, že vám upadne hlava. Black Sabbath, jasně. Kyuss, rozhodně. Soundgarden, ano. Kyuss meets King Crimson, říká sama kapela. Posledně předvedli materiál z Inside the Difference Engine, letos v březnu jim u Exile on Mainstream (Volt, Diario...) vyjde třetí studiová deska. Plná starých dobrých... riffů.

www.myspace.com/endoflevelboss
www.myspace.com/gospelofthefuture

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek