Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Skupina Nierika vydává třetí desku

Skupina Nierika vydává třetí desku

netisková zpráva

autor: redakce | 5. 04. 2009, 18:08:51 | návštěv: 1053 | reakcí: 0

Skupina Nierika vydává třetí desku

V polovině dubna vyjde třetí deska skupiny Nierika, která ponese název Everyone is Burning.

Nierika vznikla v roce 2001 a zprvu se řadila k elektronické scéně s prvky triphopu. Do synthetických loopů vplouvaly zvuky nástrojů tradičnějších, přičemž převažovaly kytary. Toto období je zdárně zdokumentováno na prvním albu s názvem Hydroponicum /2003/.

Nahrála jej pětičlená formace: Tomáš Neuwerth – bicí , programing  Michal Burget – klarinet, Monika Lohrerová – zpěv, Zbyněk Machetanz – kytara a Vladimír Schwarz – basa.

V následujícím období kapela odehrála řadu koncertů a dospěla k poněkud syrovějšímu soundu. První vlaštovkou byl CD singl Satellite / 2005 / a v dubnu 2006 Nierika ohlašuje vydání druhého alba s názvem Poison on your Spoon. Zde se již projevuje vzrůstající vliv „živých nástrojů“, elektronika ustupuje poněkud do pozadí a zpěvačka Monika začíná používat klavír. Kapela se tímto počinem pomalu vzdaluje od „přidělené“ triphopové škatule. Mohlo by se zdát, že se nyní vezla na módní vlně tzv. kytarovek. S touto vlnou však měla ve skutečnosti společné jen ty kytary. Vlivu je zde mnohem více, čímž může na někoho tato deska působit roztříštěně. Jsou zde ještě pozůstatky downtempa a občas přitomny zvukové smyčky.

Na koncertní prezentaci POYS se již podílel šestý člen Martin Vašica (basa), přičemž Vladimír Schwarz se chopil druhé kytary . Tím nastal zásadní zlom v tvorbě a charakteristická se stala pro kapelu souhra dvou vzájemně se proplétajících kytar se stále invenčněji hrající rytmikou a ostatními nástroji, přičemž zvukové smyčky se téměř úplně vytratily. Kapela dokončila svou metamorfózu a vykročila vstříc k Everyone is Burning. Deska se skládá z 8 písní, které jsou tradičně prodchnuty melancholií ukrytou v hvozdech beskydských, ale nasákly i trochu jazzem nebo blues a občas se taky vynoří ostří vypůjčené od různých hard či noise oblíbenců. Stále je zde však velký důraz na melodii.

Album vychází samozřejmě na Piperrecords jako všechny předchozí . Novinkou je, že tentokrát k formátu CD digipack přibude ještě formát LP. Takže Nierika poprvé na vinylu s černobílým rozkládacím obalem!

K této příležitosti absolvuje Nierika malé jarní tour, které bude mít 5 zastávek .

16.4. Anděl Café / Plzeň /

18.4. Travellers hostel / Český Krumlov /

9.5. Nora / Kopřivnice /

12.6. Mitril / Olomouc /

13.6. Hudební bazar / Ostrava /

 

www.nierika.cz

http://lastfm.spiegel.de/music/Nierika

http://www.myspace.com/nierikanos

www.piperrecords.cz

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek