Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Švédští Holmes v čele pestrého večeru na Yachtu

Švédští Holmes v čele pestrého večeru na Yachtu

netisková zpráva

autor: redakce | 7. 04. 2009, 20:42:39 | návštěv: 851 | reakcí: 0

HOLMES (SWE), MY DEAD CAT, TUMMO

13.4. Brno - Yacht, start 20:00

Nevšední hudební kombinace je připravena na velikonoční pondělí v brněnském Yachtu. Jeden večer se zde prostřídají tři na první pohled odlišné styly: country, indierock a hardcore.

U příležitosti měsíc trvajícího evropského turné si svoji premiérovou zastávku naplánovala do Brna švédská parta HOLMES, pocházející z temného a ponurého města Vänersborg. Na své HC/punkové kořeny a principy tato šestice nikdy nezapomněla, jen po hudební stránce se posouváme trochu dále. Stavebním materiálem se stává americké indie country zabalené do typické scandinávské melancholie, umocněné hlasem připomínající tvorbu Neila Younga. Nástrojový arzenál kapely krom standardního vybavení, oplývá také zvuky linoucí se ze steel a slide kytar, harmoniky, piana a mandolíny. Svým pojetím country/folku, indierocku a punku bývají často srovnáváni s kanadskými The Weakerthans. Od roku 2002, kdy kapela vznikla, mají švédové na svém kontě nespočet desek a singlů, které před dvěma lety vyšli na uceleném retrospektivním cd s názvem „So Far, So So" (tato deska stejně jako nejnovější singl je legálně zdarma ke stažení na webu kapely). Loňský rok byl ve znamení spolupráce se sympatickým vydavatelstvím Black Star Foundation (desky Pg.Lost, Meleeh nebo třeba Tiger Lou) provozovaným Emilem basákem Children Of Fall, která vyústila hned ve dvou počinech:  čtyř skladbovém EP Storm a deseti skladbové nahrávce Wolves.

Brněnským MY DEAD CAT zdá se, změna zkušebny velmi prospěla a tak si konečně můžeme i po letech fungování poslechnout na jejich stránkách pár svépomoci nahraných skladeb, které potěší milovníky svižného indierocku a tanečního dancepunku s přesahy do country, screama a mathrocku.

Služebně nejmladší kapela TUMMO, je složená z časem prověřených osob točících se kolem kapel THEMA 11, MORE BAD NEWS, EMA CAMELIA, GOSPEL OF THE FUTURE a SPACE TO BEING. Do počátečního čistě temného HC soundu se s přibývajícím časem stále více ozývají vlivy zemitého stoneru.

Vstup s knírkem a koňama na noze, rovná se poloviční vstupný!

www.myspace.com/holmezzz
http://www.haleri.se/holmes

www.blackstarfoundation.com
www.mydeadcat.cz

www.myspace.com/tummo666

www.myspace.com/losercrewbrno

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek