Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Průvod a festival Queer Pride v Táboře

Průvod a festival Queer Pride v Táboře

tisková zpráva

autor: redakce | 9. 04. 2009, 11:56:59 | návštěv: 969 | reakcí: 0

2. tisková zpráva

7. dubna 2009

vydává Organizační výbor Průvodu a festivalu Queer Pride v Táboře

V příjemném prostředí Klubu 21 na pražských Vinohradech se v minulém týdnu ke koordinačnímu jednání sešli zástupci táborských, pražských a brněnských organizací, které v průběhu letošního jara uspořádají řadu akcí zacílených na gay, lesbickou, bisexuální, transexuální, intersexuální a queer komunitu – od Teplého jara týmu Queer Parade Brno, přes pražský (nejen lesbický) kulturní festival eLnadruhou po táborskou Queer Pride. Všechny tyto aktivity chtějí společně přispět k větší otevřenosti a různorodosti české společnosti a respektu k právům menšinových komunit. Organizátoři se navzájem informovali, v jaké fázi příprav se jednotlivé akce nacházejí, a formulovali konkrétní návrhy vzájemné podpory a spolupráce. 

K dnešnímu dni byla Průvodu a festivalu Queer Pride v Táboře potvrzena další mediální partnerství. Partnerem pro informování LGBTIQ komunity o Queer Pride bude portál Colour Planet a strategickým regionálním spojencem události, která se uskuteční 20.června 2009 v Táboře, se stal Táborský deník. Již před časem Queer Pride přislíbil mediální partnerství Český rozhlas a akci nadále svou autoritou zaštiťuje MUDr. Džamila Stehlíková a nově i nestor českého boje za rovná práva sexuálních minorit Mgr. Jiří Hromada, který organizátorům táborského průvodu vzkázal: „Přípravy sleduji velmi pozorně a věřím, že spolu zažijeme další důležitý okamžik na naší společné cestě za konečným zrovnoprávněním naší jinakosti v této zemi.Věřím, že se podaří eliminovat nenávist hrstky neonacistických opilců, kteří nám trochu zkomplikovali loňskou Queer Parade v Brně, a že v Táboře to bude vskutku oslava kreativity, jaké je schopna právě odlišnost.“

Více o plánované události se můžete dozvědět na webových stánkách www.queerprideparadetabor.cz

Těšíme se na společnou oslavu.

Průvod a festival Queer Pride v Táboře zaštiťuje MUDr. Džamila Stehlíková a Mgr. Jiří Hromada. 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek