Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Jamie Stewart (Xiu Xiu) v Praze

Jamie Stewart (Xiu Xiu) v Praze

netisková zpráva

autor: redakce | 15. 04. 2009, 12:18:11 | návštěv: 679 | reakcí: 0

Jamie Stewart, resp. Xiu Xiu patří k zavedeným jménům severoamerické pop avantgardy. Jeho nahrávky a živé vystoupení Xiu Xiu jsou známy pro svojí intenzitu, ale i nesmírnou zvukovou inovativnost, díky kterým Xiu Xiu platí za jednu z nejoriginálnějších kapel na indie rockové scéně. Bleskové by se tvorba Xiu Xiu dala charakterizovat jako ryzí pop song, ovšem zabalený do emotivního a zvukového bahna. Na ploše několika nahrávek, ep a řady split singlů (mj. s Devendrou Bandhartem, High Places ...) stihl Stewart experimentovat jak s dřevními singersongwriter postupy, rockovými klišé, elektronikou či jazzem a přitom si zachoval vlastní tvář a svoje nahrávky (ale i řadu coverů) zapečetil svým specifickým rukopisem.

Na své nadcházející tour se Jamie rozhodl vydat solově (bez sestřenice Carolee a bubeníka Chese), jen s kytarou a stylophonem, což je podoba, ve které skladby Xiu Xiu pujdou až na dřeň. Při svém posledním vystoupení v Praze se Jamie předvedl tak trochu jako horká hlava, 19. května si ale snad napraví reputaci a přesvědčí i ty, do kterých se hudba Xiu Xiu ještě nezahryzla. Na aktuálním tour Jamie zahraje výběr starších skladeb (s některými z nich nemělo publikum čest po řadu let), ale hlavně si prověří repertoár z plánované desky Dear God, I Hate Myself, která vyjde začátkem roku 2010.

Jako předkapela se velkou shodou okolností představí Good for Cows, newyorské duo basa/bicí, ve kterém hraje Ches Smith (bubeník Xiu Xiu, ale taktéž člen Evangelista, Secret Chiefs 3, Mr. Bungle, Marc Ribots Ceramic Dog ...) a Devin Hoff (bývalý člen Xiu Xiu, basista Nels Kline Signers a legenda san franciské jazzové scény). GFC si rádi inspirují punkem (Black Flag), jazzem (Anthony Braxton) a metalem (Motley Crüe), naživo tak můžete očekávat frenetickou a hlučnou jazzovou improvizaci.

Celý večer pak otevřou Don Vito, jedna z nejzajímavějších noise rockových kapel z nedalekého Lipska. Ve svých živých setech neberou ohledy na hlasitost, ani na rychlost (tempo 20ti skladeb během 15ti minut), úsídleni jsou na francouzském labelu Gaffer (po boku šílenece Weasela Waltera či Talibam!) a obdivuhodná je jejich vytrvalost v bytí na turné. Don Vito dosud projeli většinu Evropy a v létě se pak chystají na měsíční tour po Asii.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek