Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Wino, Beehoover, Insania a Gnu v Matrixu

Wino, Beehoover, Insania a Gnu v Matrixu

netisková zpráva

autor: redakce | 17. 04. 2009, 08:17:34 | návštěv: 888 | reakcí: 0

Wino (USA), Insania, Gnu, Beehoover (D), 20. dubna, Matrix, Praha

Dave Grohl z Nirvany a Foo Fighters. Joe Lally z Fugazi. Scott Kelly z Neurosis. Dale Crover z Melvins. Co tyhle a řadu dalších muzikantů spojuje? Všichni mluví o spolupráci se Scottem “Wino“ Weinrichem jako o jedné z největších poct své hudební dráhy. 

Není divu. Wino se o současný zvuk a směřování alternativní metalové / postpunkové / hardcorové scény zasloužil jako málokdo. Tenhle výjimečný kytarista a zpěvák vzal to nejlepší z odkazu Black Sabbath a přeložil to hudebního jazyka lidí, kteří vyrůstali na punku a hardcore. Zásadním způsobem tak ovlivnil kapely typu Soundgarden, Melvins, High On Fire nebo Baroness, ale vlastně i celou moderní alternativní doomovou scénu. Bývalý člen kapel jako St. Vitus, The Obsessed, Hidden Hand, Spirit Caravan nebo Place Of Skulls sype po celý svůj život mohutné riffy jako z čarodějného rukávu. Winův rukopis je naprosto charakteristický: masivní kytarové vlnobití, zneklidňující atmosféra a totální pocta hardrockovým kořenům. Pokloňte se. Přichází veterán, jemuž vděčíme za mnohé. 

Wino kromě hraní ve vlastních kapelách stíhal i zásadní muzikantskou výpomoc na projektech svých přátel. Namátkou: na desce Probot je autorem jedné z nejsilnějších skladeb „The Emerald Law“, po boku Davea Grohla a Lemmyho z Motörhead ho můžete vidět i v klipu ke stěžejnímu singlu „Shake Your Blood“. První sólovou desku Joea Lallyho z Fugazi obohatil Wino na jeho poměry zcela netypickou kytarovou hrou. A v současné době chystá se Scottem Kellym z Neurosis all-star kapelu Shrinebuilder. Aktuálním sólovým albem „Punctuated Equilibrium“ na Southern Lord si Wino podle vlastních slov splnil svůj dávný sen. 

Wino přijíždí do Prahy vůbec poprvé a v klubu Matrix ho přivítá netypické spojení elitních domácích kapel Gnu a Insania. Zdánlivě neslučitelné společné vystoupení těchto dvou formací proběhlo poprvé v březnu v brněnském klubu Fléda, nyní je na řadě pražský Matrix. Sluší se dodat, že Insania v Praze koncertuje po delší době a na aktuální setlist Gnu se letos po delší době dostaly skladby z ceněného debutu „Srdce v kusech zvuku“, který vyšel přesně před deseti lety. Čtvrtou kapelou bude německé duo Beehoover, které ve složení basa + bicí předvádí masivní valivý noise-rock.

www.myspace.com/winoschopper
www.myspace.com/insaniamusic
www.myspace.com/beehoover
www.myspace.com/gnurock
www.silver-rocket.orgVaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek