Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Člen Helly a The Advantage se svým projektem sBACH v Brně!

Člen Helly a The Advantage se svým projektem sBACH v Brně!

netisková zpráva

autor: redakce | 28. 04. 2009, 09:50:02 | návštěv: 827 | reakcí: 0

Člen Helly a The Advantage se svým projektem sBACH v Brně!

Kytarista kultovního spazz-math dua Hella a bubeník nintendo-rockových The Advantage v Česku! Spencer Seim přijede se svým doprovodným bandem představit svůj nový sólový projekt. Stejnojmenné album sBACH loni vydal label kumpána z Helly Zacha Hilla Suicide Squeeze a živý materiál bude moci ochutnat české publikum 6. května v brněnském Yacht Clubu. Akci pořádá 6dbs ve spolupráci s BuKake. O barevnost večera se postará support v podobě živelného screama Tosiro z Vodňan a My Funeral, což je našlápnutý emo-hardcore moderního střihu z Bystřice pod Hostýnem.

sBACH (USA)
myspace.com/sbachband

Spencer Seim odjakživa koketoval se světem 8bitů. To ostatně ukázal už na dnes už legendárním debutu Helly Hold Your Horse Is, kde Seim skotačí s dlouhoprstou chobotnicí Zachem Hillem. O několik let později se na dvojalbu Church Gone Wild/Chirpin Hard, z něhož každý složili půlku, Seimova náchylnost k hrátkám s nintendo hudbou rozvinula ještě víc. Druhý disk Chirpin Hard, který kompletně složil právě Seim, přetéká nevtíravou hravostí, jejíž výsledkem jsou značně nepozemské zvuky, rozbitý rytmus, ale taky drive rock n rollu nového milénia. Seimův další projekt The Advantage pak je totálním úletem do světa videoher. Advantage se v něm ztratili na dobu dvou alb, a nejen obrazně. Obě jejich desky Elf Titled a Self Titled jsou totiž covery 8bitových melodií z populárních her konce osmdesátých let. Soundtrack k videohrám v podobě téhle kapely znamená hodně zvrhlou nostalgii.

Seimovu tvorbu v sBACH pak lze chápat jako určitý průsečík pozdější tvorby Helly a produkce The Advantage. Infantilní lo-fi melodie, evokující chlápka s knírem zvaného Super Mario skákajícího po želvách, se tu mísí s dravou poetikou Helly: bicími rozbitý rytmus, breaky, převážně klávesový – až překlávesovaný – zvuk je místy opepřen ostřejším kytarovým kořením. Tu je ale stále možné chápat jako příměs. Bordelióza, jaké známe z Helly, se tu nedočkáme. Žádné násilí. Někdy až konejšivé melodie jsou utvářeny z nadpozemských zvuků jako vymačkaných z tvého stařičkého commodoru. Uši zas někdy pozlobí disonance, kvílení a bubínky protínající pípání. „Vulkánská vážná hudba,“ tak chlápek s vizáží neandrtálce s patkou popisuje svou hudbu. A člověk zrovna nemusí milovat Star-Trek, aby mu tohle člověk přežvýkal beze zbytku. Celkově je Seimova specifická poetika dost osobitá i v době, kdy je možné roubovat cokoliv s čímkoliv.

Eponymní debut si Seim celý složil a nahrál sám, do Brna si však kromě 8 bitů přiveze živý band ve složení Ben Miller (The Advantage), Justin Hunt a Keith Daily. Zatímco všichni z nich budou ze synťáků a kytar loudit nemožné, Seim bude žvýkat okolní prostor za bicími.


My Funeral
bandzone.cz/myfuneral

My Funeral se seskupili v červnu roku 2006 a to z ex-členů kapel Live Evil, Flying enterprise a Godsville. Hudebně se kapela pohybuje někde mezi metalem a melodickým hc. Po příchodu Fuči, který nahradil na postu kytaristy původního člena Libora, se kapela ubírá právě k metalu či screamu. Nedávno kapela vydala desku „RED“. Tato deska je i v recenzích velmi oceňovaná. Přijďte ji ochutnat!

Tosiro
bandzone.cz/tosiro

Tosiro si v české hardcore scéně léta budovali respekt pod názvem H.A.T.E! Vodňanská – po odchodu jednoho z kytaristů již čtyřčlenná – kapela se svým neurotickým screamem navazuje na tradici kultovních jmen jako Thema 11 nebo Lvmen, ať už budováním temné tísnivé atmosféry, eruptivním vygradováním skladeb nebo užíváním filmových samplů. Tosiro však kráčí svou vlastní cestou. V živelných setech hrají hlavně skladby ze split-EP s Lewisit Det Sjunde Inseglet a z loni vydané Mifune (k volnému stažení na bandzone.cz). Do Brna tihle jihočeští samurajové zavítají po dlouhých čtyřech letech.


Last.fm akce: http://www.last.fm/event/1021107
Facebook akce: http://www.facebook.com/event.php?eid=96339361549

http://myspace.com/6dbs
6dbs facebook: http://www.facebook.com/event.php?eid=96339361549


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek