Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

EDIE SEDGWICK (USA, Dischord) a tři zastávky u nás

EDIE SEDGWICK (USA, Dischord) a tři zastávky u nás

netisková zpráva

autor: redakce | 1. 05. 2009, 17:48:49 | návštěv: 732 | reakcí: 0

EDIE SEDGWICK (USA, Dischord)

11. května v Praze, Klub 007 (+ Auxes vs. Challenger)
12. května v Brně, Yacht (+ Sporto a Aran Epochal)
13. května v Hradci Králové, Klídek (+ Sporto a Aran Epochal)

Po pódiu poletuje nalíčenej chlapík v ženskejch šatech, kterej začíná koncert v Nashville pozdravem: „Nashville, Tennessee, home of hip hop, all right!" Do toho pulzuje energická a neuvěřitelně chytlavá muzika, která připomíná mix PIL, Le Tigre, Beastie Boys a The Make-Up. Písničky se jmenujou podle známejch herců, chlapík v ženskejch šatech je každou chvíli mezi lidma v publiku. Co to má bejt?

Seznamte se - tohle je Justin Moyer v akci. Justin je hyperaktivní chlápek a skvělej muzikant, kterej se coby člen El Guapo (Dischord), Supersystem (Touch and Go) a naposled Antelope (Dischord) postaral o pěknou řádku vynikajících desek. Vedle hraní se všema těmahle kapelama měl ale vždycky Justin „svoje dítě" - projekt Edie Sedgwick, kterej prezentuje jako reinkarnaci legendární Warholovy herečky z přelomu 60. a 70. let stejnýho jména. No a po rozpadu Antelope (pamatujete si ještě jejich báječnej koncert na 007?) se Edie Sedgwick věnuje naplno. Dráždivý beaty a typickej naléhavej Justinův vokál, do toho ozvěny čistýho zvuku, kterej dotáhli k dokonalosti Antelope: Edie Sedgwick je svěží, zábavná záležitost a v současnosti jedna z mála aktivních kapel na Dischord Records, kde loni vyšla deska „Things Are Getting Sinister And Sinisterer." Aktuálním počinem Edie Sedgwick je společnej sedmipalcovej split s Aran Epochal, kam Justin přispěl před tím nevydanou skladbou „Who´s That Knocking At My Door".

Edie Sedgwick se v Česku představí hned třikrát: v pondělí 11. května na 007, kde mu budou sekundovat Auxes SPOLEČNĚ s Challenger. Jak asi víte, členové Milemarker založili vedle Challenger i kapelu Auxes. A protože členové Auxes a Challenger jsou v současný době stejný, pojede kapela evropský turné, na kterým během jednoho setu bude hrát jak skladby z repertoáru Auxes, tak Challenger. Po Praze se Edie Sedgwick přesune do Brna, kde bude na Yachtu 12. května hrát ve společnosti Sporto a Aran Epochal. Stejná sestava bude k vidění ve středu 13. května v Hradci Králové v klubu Klídek.

Edie Sedgwick: www.myspace.com/ediesedgwick

Auxes: www.myspace.com/auxes

Challenger: www.myspace.com/challengersounds

Sporto: www.myspace.com/sportosupermusic

Aran Epochal: www.myspace.com/aranepochal

Silver Rocket: www.silver-rocket.org

Loser Crew: www.myspace.com/losercrewbrno

King Booking: www.myspace.com/hradeckingbooking

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek