Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Koncerty ORIGIN (usa), HEAVING EARTH (cze) a MORTALLY INFECTED (svk) v Praze, Ostravě a Košicích

Koncerty ORIGIN (usa), HEAVING EARTH (cze) a MORTALLY INFECTED (svk) v Praze, Ostravě a Košicích

tisková zpráva

autor: redakce | 5. 05. 2009, 19:06:15 | návštěv: 901 | reakcí: 0

ORIGIN (usa)

HEAVING EARTH (cze)

MORTALLY INFECTED (svk)

Pondělí 11.05.2009
BLACK PES, Praha-Klánovice

Úterý 12.05.2009
TANČÍRNA, Ostrava

Středa 13.05.2009
COLLOSSEUM, Košice

 

Pro ty, kteří žehrají na nedostatek kvalitních deathmetalových koncertů, musí být toto miniturné doslova májovým pohlazením po duši. Trojici kapel, které se postupně představí v Praze, Ostravě a Košicích, vévodí američtí drtiči ORIGIN, kteří představí svou poslední a dosud zřejmě nejkontroverznější desku „Antithesis“, dále se můžeme těšit na momentální objev české scény v podobě kapely HEAVING EARTH a celý balíček doplňují slovenští MORTALLY INFECTED.

 

ORIGIN se na scéně objevili před více než deseti lety a za tu dobu toho stihli opravdu dost. Četná turné po celém světě, 4 vydaná alba pod hlavičkou věhlasných Relapse Records, ale hlavně patřičný ohlas u (nejen) deathmetalových fanoušků. ORIGIN na svých prvních albech dokázali velmi umně zkombinovat, a ve vysokých otáčkách zahrát, na první pohled nesourodé metalové prvky, které jsou typické pro kapely jako SUFFOCATION x DEEDS OF FLESH. Debutovým albem rodáků z Kansasu se stalo album „Origin“ (2000), na které navázali zásadní desky v podobě „Informis Infinitas Inhumanitas (2002) a „Echoes of Decimation (2005). ORIGIN zde nabízí totální „deathmetalové tsunami“, které se na posluchače valí zdrcující silou dopředu a stále nabírá na síle. Jejich hudbu zde lze přirovnat ke gigantickému parnímu bucharu, který v sobě snoubí nadpozemskou rychlost a zároveň i brilantní technickou zdatnost, s jakou jsou jednotlivé skladby zahrány.

Minulý rok vyšla dosud poslední deska s názvem „Antithesis“, která se od předešlých počinů liší zejména experimentováním se zvukem, který je zde překvapivě až křišťálově čistý. Nechybí samozřejmě tradiční technická vybroušenost a valivá tíha jednotlivých skladeb, což ve spojení s novým zvukovým nastavením dodává hudbě ORIGIN nový a svěžejší ksicht.

Jejich premiérové, dva roky staré, vystoupení v Praze společně s MISERY INDEX skončilo masovým stagedivingem a nadšenými ohlasy většiny přihlížejících. Od té doby ORIGIN na koncertech pravidelně potvrzují své nezastupitelné postavení na světové deathmetalové scéně a ani vy byste si neměli nechat ujít jedno z jejich česko-slovenských vystoupení!

ORIGIN na tomto miniturné doplní ještě čeští HEAVING EARTH a slovenští MORTALLY INFECTED.

Sestava pražských HEAVING EARTH je tvořena bývalými či současnými členy ostřílených spolků jako jsou Uprise či Intervalle Bizzare a proto není divu, že debutové třískladbové promo „Visions Of The Vultures“ nabízí ukázku, na domácí poměry, špičkového death metalu a zároveň je tím nejlepším lákadlem na právě připravované debutové full-lenght album, které by mělo vyjít v tomto roce.

MORTALLY INFECTED jsou pro změnu předním přestavitelem slovenské brutal-deathové scény. Kapela, která je přirozeným následovníkem bratislavských Mortal Infected, vydala v minulém roce dlouhohrající desku „The Age Of Eclipsed Humanity“ (Regente Production).

 

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou k dostání pouze na místě za cenu: 199,- Kč (Praha, Ostrava) a 12 Eur (Košice). Informace o jednotlivých koncertech získáte na tel. čísle 775 095 666 nebo na webu www.obscure.cz.

 

Související linky:
www.myspace.com/
origin666

http://bandzone.cz/heavingearth

www.myspace.com/
mortallyinfected

www.obscure.cz

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek