Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Miniturné Valina po oblastech nejen českých

Miniturné Valina po oblastech nejen českých

netisková zpráva

autor: redakce | 1. 06. 2009, 13:29:08 | návštěv: 1337 | reakcí: 0

středa  3. 6. 007 Strahov, Praha + Děti deště
čtvrtek 4. 6. Melodka, Brno + Deer Deer
pátek   5. 6. Klídek, Hradec Králové + Pavilon M2
pátek  19. 6. MišMaš party No. 16, Bojkovice


"Kytarovka" a ještě z Rakouska? To nevyvolá moc dobré konotace, ale zeptejte se někoho, kdo tuhle kapelu viděl na FreeDimu, Fluffu, na Sedmiččce nebo třeba vloni v Táboře. "Nervní repetivní figury kytar, nevídaná bubenická hra, která i přes lehce arty avangardní podání neztrácela náboj a úsporná, leč působivá baskytara se přelévaly mezi našláplou rytmičností Fugazi a náladotvorností kytarového hledačství ala Don Caballero, aby se střetly v hutných sevřených útvarech a překvapivě nakažlivých melodických místech. Sugestivní spletence riffů a tempových zvratů neměly slabého místa a po všech stránkách přesvědčivá Valina většinu příomných uhranula." (Oves, Freemusic)

Na začátku června se Valina vrací za svými českými fanoušky a miniturné odstartuje ve středu 3. června v pražské Sedmičce. Trojice se dala dohromady v roce 1995 a od té doby vydala tři velké desky: "Into Arsenal Of Codes", ceněnou "Vagabond" a nejnovější, loňskou "A Tempo! A Tempo!", kterou opět natočili v Chicagu se Stevem Albinim. V průběhu května odehráli americké turné, kde se na pár místech střetli také s pAper chAse. Kapelník pAper chAse John Congleton o novince svých kolegů z Valina říká: "Těsné písňové struktury, útočící přesné bicí, agresivní kytary a texty ostré jako břitva. Skvělý mix rytmické souhry a přesvědčivých melodií. Valina osekala svoje písničky na dřeň a natočila zatím nejlepší desku. Sebevědomou i naléhavou."

Na Sedmičce budou Valině sparingpartnerovat Děti deště, na jejichž debutu Love and Piss ještě neuschla špína, ve které se vyváleli na posledním koncertě. Takhle kapela prostě maká.

V Brně partii rozehrají mladí Deer Deer, kteří představí svoji vizi rozverného psychedelického post-rocku, místy připomínající například táborské C. Demo ke stažení na http://www.mediafire.com/?iziydhtdb01.

V Hradci budou sekundovat tamní Pavilon M2. Kapela zahraje nové skladby. Zaznět by měly i některé písně z již před čtyřmi lety vydaného debutu.

Všechny koncerty končí ve 22:00.

http://www.myspace.com/valinamusic - Valina (AT)
http://www.myspace.com/detideste - Děti deště
http://www.myspace.com/deerdeer - Deer Deer
http://www.myspace.com/pavilonm2 - Pavilon M2

http://www.klub007strahov.cz - 007
http://www.melodka.cz - MELODKA

 

 

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek