Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Malý islandský big band Benni Hemm Hemm na Sedmičce

Malý islandský big band Benni Hemm Hemm na Sedmičce

tisková zpráva

autor: redakce | 15. 06. 2009, 07:24:02 | návštěv: 794 | reakcí: 0

BENNI HEMM HEMM (Morr Music, Reykjavík, Island)

DOPE AVIATORS (11fingers Records, SK/Praha)

pon. 22. 6. 2009 Klub 007 Strahov od 20.00 hod.

Hudba  ze  srdce.  Z  ostrova  zvaného  Island.  Hudba,  která kvůli vší té energii, vášni  a  někdy i komičnosti hrozí překypěním. Výstřední a přitomtak typická! A protože hrnec je vskutku obrovský, Benni Hemm Hemm dovnitř přisypávají všechny  možné  přísady.  Je však natolik mimořádná, že ani ty nejroztodivnější ingredience  nakonec  výslednou  omáčku nezkazí. Malý big band se skromnými velesongy.

Reykjavík  je  možné si po hudební stránce představit asi takhle: vibrující membrána,  která  přitahuje  všechny  úžasné  zvuky,  nechá  je rozptýlit v barech,  bytech  a  zkušebnách,  kde  kynou  a  sílí, a následně jsou odtud vyslány zpět do světa v podobě ještě úžasnějších zvuků.

Benedikt   H.  Hermansson píše  své  písně  prostřednictvím  oduševnělosti čerpající  z  různých hrnců. Proběhl skrz duhu s Elvisem Presleyem a Mickem Jaggerem,  v  mládí to válel s Jimmym Pagem, a jen o něco později naříkal s Morrisseym.   Při  rozmísťování  mikrofonů  po  místnosti poslouchal Stevea Albiniho  a  vyprodukoval  skvělé alba. Někdy v té době se objevily stoické varhany  Stereolab,  ta  spletitá  vlnivá  monotomie.   Mnohé  z  toho  lze vystopovat  u  Benni  Hemm  Hemm  ve  zredukované hojnosti, a to i v podobě kapely  s  pestrou  paletou  nástrojů,  ale  jen několika pečlivě vybranými zvuky.

Benni  Hemm  Hemm je nedílnou součástí reykjavícké dravé hudební scény. Tam také našel svou kapelu. Někdy deset, jindy i čtrnáct hudebníků, mezi nimi i pár těch, co jinak objíždí pódia se Sigur Rós. Vydal s nimi již tři desky a se  čtvrtou,  která se právě pod názvem Murta St. Calunga objevuje na všech dobrých pultech, vyráží Benni Hemm Hemm ve čtveřici na turné.

Zařaď  hned  vedle:  Sufjan  Stevens,  Sigur  Rós, Múm, Jens Lekman, Hidden Cameras

http://www.myspace.com/bennihemmhemm
http://www.bennihemmhemm.com

http://www.morrmusic.com

Fotografie:
http://www.starcastic.cz/press/bennihemmhemm.jpg

Diskografie:
Benni Hemm Hemm - s/t  | Sound of  Handshake 2006
Benni Hemm Hemm - Kajak  | Morr Music 2007
Benni Hemm Hemm - Ein í leyni | Sound of Handshake 2007
Benni Hemm Hemm -  Murta St. Calunga | Kimmi  Records 2009

Dope Aviators

Dope  Aviators  ukončili svoji dvouletou finskou anabázi a vrátili se domů. Na  svém  loňském  debutovém albu Product rozvířili poklidnou indie-popovou hladinu   bývalé   federace,   nabídli   koktejl   namíchaný  z  kosmického elektropopu,  ambientních  ploch  a  kytarové  psychedelie. Trojice nezapře zálibu  ve  zvuku  dnes  už  klasických kytarovek Jesus and Mary Chain nebo Cocteau  Twins,  lze  vystopovat dokonce vliv Velvet Underground, popřípadě pozapomenutých Mazzy Star. Začátkem roku přišli s novým EP - Another Stupid Song. K jeho výslednému zvuku kromě dua Kasko a Emilia významně přispěl i  finský  kytarista  a  skladatel Timo Alatalo, se kterým „letci" koncertovali začátkem minulého roku v Čechách, na Slovensku a ve Finsku. Nové EP přináší kromě  tří čerstvých skladeb taky trojici remixů písně UFO As a Gift, které rozšiřují její zvuk do širokého spektra nálad: od náměsičného tripu Angakok Totha,  přes  Rentipův  taneční space-bop až k dunivému dubstepu z produkce Emaha aka Blue M.

http://www.myspace.com/dopeaviators
http://www.11fingersrecords.com

Fotografie:
http://www.starcastic.cz/press/dopeaviators.jpg
Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek