Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Občanské sdružení BrAK uvádí Kubafest 2009

Občanské sdružení BrAK uvádí Kubafest 2009

netisková zpráva

autor: redakce | 13. 07. 2009, 09:47:11 | návštěv: 825 | reakcí: 0

Vážení přátelé,

Kubafest 2009 se nezadržitelně blíží a tímto vás tedy jménem o.s. BrAK zvu! Jak asi víte, osud nám tak úplně nepřál a letos tedy jen v sobotu 25.7. na jiném místě - na místě bývalého fotbalového hřiště ve Václavově u Bruntálu. Jde vlastně o prostornou louku za vesnicí, s možností stanování a veselé zábavy, jak na Kubafestu zvykem. Bar, čajovna, grilovačka, vše jako obvykle, i s tombolou a vstupným za kilo. Hlavní ale bude muzika.
Opět jsme se pokusili oslovovat kapely, které dle mého soudu patří k tomu nejzajímavějšímu na naší nekomerční (alternativní, podzemní, říkejme tomu jakkoli, ale asi si rozumíme) scéně. Myslím, že je jako vždy na co se těšit.


HAVÁRNA plánovala cvičný odstřel, ale to ještě v době, kdy jsme mysleli, že se akce uskuteční opět na Střelnici, tak nevím, co chystají do Václavova, ale moc se na ně těším, protože si dají na Kubafestu vždycky záležet a jsou jediná kapela s doživotním statusem.

BOO hrají v nové sestavě a Christoph už tak často nehraje na housle, ale pořád to rozhodně stojí za to.  Je dobře, že se tahle kapela po několikaleté odmlce vrátila, protože má pořád co říct. Jenom připomenu, že členové téhle alternativní superkapely působili nebo působí taky v Dunaji, Rale, E, Metamorphosis, ground/lift, Negeru aj.

NEGERO už hráli na Kubafestu loni, ale protože to mají na sever Moravy fakt z ruky a nejezdím sem zrovna často, domluvili jsme se i pro letošek. Je fajn se aspoň občas potkat s přáteli, kteří bydlí 500 km daleko, a kteří ke všemu mají jednu z nejlepších a nejoriginálnějších kapel, které se u nás dají najít.

THE MOOD pro pamětníky taky nejsou neznámou, hráli na Kubafestu v r. 2005, který si ale málokdo pamatuje, takže bylo na čase je opět pozvat. Loni mě úplně dojali na Oakfestu svým pozitivní energií indie/posthardcore, byli pro mě jasná volba.

DĚTI DEŠTĚ je další účastník legendárního ročníku 2005. Od té doby se upsali Silver Rocket a ještě více vytunili své energetické pojetí noise rocku, ten jejich zvuk drtí a omamuje zároveň. Přátelé, tohle bude velký zážitek.

HUMAN PUPPET z Olomouce patří k nejzajímavějším objevům na hardcore scéně posledních let. Letos konečně přišli s povedenou studiovou nahrávkou, ale jejich kouzlo spočívá stále ve skvělých koncertech. Syrový emocore ze starý školy, to nesmí na Kubafestu chybět.

DIRTY PICNIC je nová brněnská kapela zasloužilých undergroundových veteránů (mj. Fibichův úlis, Kapela Sobola). Drhnou hodně chytlavý postpunk, s příměsí noise a la Sonic Youth a nezaměnitelného feelingu brněnské alternativní scény. 

JINDRA HOLUBEC vydal desku Valerij Dubjanin a na Kubafestu se představí nejen s bráchou Michalem, ale i s Pavlem Magnuskem (bicí, Zloději uší) a možná i dalšími hosty. Speciální letní set, trochu jako na pláži.

HYNKOVY ZÁMKY působili už v druhé polovině 80. let, aby loni po letech obnovili činnost. Po vykrystalizování sestavy hrají něco mezi klasickým českým undergroundem, ambientem a meditativním folkem a  la Oldřich Janota.

HALELUJA SOUND SYSTEM prošel za poslední rok změnami sestavy, směřování, zvuku, ale v současné době snad konečně natáčí očekávanou desku. Podstatou jsou ale jejich písně, které snesou mandolínu i elektronické smyčky. Folk 21. století.


Mějte se fajn a správně, užívejte léta a snad se sejdeme 
Kuba O.


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek