Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Zack Kouns, Rory Hinchey a The Ruin of Ruins v Praze

Zack Kouns, Rory Hinchey a The Ruin of Ruins v Praze

tisková zpráva

autor: redakce | 13. 07. 2009, 09:57:56 | návštěv: 762 | reakcí: 0

Zack Kouns, Rory Hinchey a The Ruin of Ruins v Praze

25. 7. v Praze vystoupí originální americký hudebník Zack Kouns spolu s kanadským kolegou Rory Hincheym a pražským příležitostným projektem The Ruin of Ruins. V klubu Bunkr Parukářka předvedou tři různé průniky folku, psychedelie a noisu. Koncert pořádá KLaNGundKRaCH ve spolupráci s Minority Records.

Zack Kouns (US) je hudebník široce rozkročený mezi psychedelicky zabarveným písničkářstvím a volnou experimentální tvorbou. Používá různé nástroje (saxofon, kytara, klávesy, bicí, housle, elektronika) a je schopný je ovládat klasickým i velmi neortodoxním způsobem. Z jeho rozmanitých nahrávek je patrné, že je se stejnou naléhavostí schopen a ochoten uplatnit jak své popové (bluesové, countryové, folkové...) cítění, tak i experimentátorskou zálibu v desktrukci a spojování nespojitelného. Do Prahy přiveze aktuální 12" album s názvem Michael Jackson: „I Just Can't Start Loving You.", které napsal pro/za „krále popu" a pojal ho tak, aby se v něm reflektovala Jacksonova bizarní a esoterická osobnost. Výsledkem je neobvyklý mix chytlavého popu a šílenství. Jacksonovo úmrtí pouhé čtyři dny po vydání alba dodává Kounsovu počinu nový, nečekaný rozměr. Od koncertu se na rozdíl od konceptuálních a značně propracovaných studiových alb dá očekávat hlavně intenzita a bezprostřednost výrazu.

Společnost Zacku Kounsovi budou dělat šéf vydavatelství Ownness a rozhlasový DJ Rory Hinchey (CA), který se na nahrávkách i koncertech prezentuje minimalistickou hrou na klávesy, jejíž plynulost občas naruší pronikavé elektronické ruchy, a projekt The Ruin of Ruins, který vznikl spojením písničkáře, (ne)vystupujícího pod jménem Rouilleux, a improvizačního tělesa RUiNU - výsledkem jsou doom-popové písně sestavené ze zaprášených hudebních ruin, ruchů a vzdáleného zpěvu.

ODKAZY:

http://zackkouns.com
http://myspace.com/zackkouns
http://roryhinchey.com
http://www.myspace.com/ownnessorg

http://klangundkrach.net
http://minorityrecords.com
http://parukarka.eu/

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek