Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Kdo se bojí Milady? Aneb squatteři v Bunkru na Parukářce

Kdo se bojí Milady? Aneb squatteři v Bunkru na Parukářce

netisková zpráva

autor: redakce | 14. 07. 2009, 12:38:09 | návštěv: 741 | reakcí: 0

Museum Milada - Bunkr Parukářka 14.7.2009 18:00

Na úterý, 14.7. 2009 je naplánována akce s názvem „Museum Milada". Cílem je seznámit veřejnost s bohatou minulostí pražského squatu i se zásahem, který vedl k jeho vyklizení před dvěma týdny. Zároveň chceme prezentovat squatting v trochu jiném světle, bez předsudků a dezinformací.

Původně měla akce proběhnout v libeňské Hale C, odkud musela být ale kvůli obavám majitelů z tlaku radnice Prahy 8, kde také vlastní nemovitosti, přesunuta jinam. Starosta osmého pražského obvodu Josef Nosek se nechal slyšet, že squattery rozhodně nebude ve své městské části tolerovat. Faktem je, že do vyklizení Milady se sám aktivně zapojil a to i do té míry, že se osobně podílel na vytvoření manipulační reportáže.

Případ zrušené akce v Hale C není ojedinělý, několik benefičních nebo informativních akcí spojených se squatem Milada, muselo změnit místo konání nebo se neuskutečnily vůbec kvůli problémům s lokálními autoritami. Projekt „Museum Milada" bude nakonec hostit klub Bunkr na Parukářce.

V prostoru klubu budou vystaveny fotografie a plakáty, bude možno shlédnout projekce videí ze dne vyklizení i následních protestních akcí, promítne se také film „Garbage Warrior" a krátké filmy o squattingu. Součástí večera bude také diskuse, strategická hra „Obsaď a žij!" a squatterská módní přehlídka. Zahrají Djs, jako např. Kazetör, Panic Sauce, Kärscher a Kometa Djs. Celou dobu akce bude probíhat sítotiskový workshop pod vedením Suck My Diy a dalších.

Vstup je 80,- Kč nebo potřebný předmět do Truhlářské (předměty brát s rozmyslem, potřebujem židle:) Začátek od 18:00
Srdečně zve
Teta Milada

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek