Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

PeteThePirateSquid + Radio Burroughs v Kafe!Kafka

PeteThePirateSquid + Radio Burroughs v Kafe!Kafka

netisková zpráva

autor: redakce | 20. 07. 2009, 09:28:07 | návštěv: 1147 | reakcí: 0

PeteThePirateSquid + Radio Burroughs + Sulk

Neopravuj mě, když se mýlím. Hele je to jasný. Extrémně mastná ofina pořád jede. Ale na to teď zapomeň. Máš rád Amanda Woodward (dej ji pánbu  věčnou slávu)? No tak na ni taky vlastně zapomeň. Vsadím se, že málo kterej chytrák si potrpí na usměvavý gzifty s popisem „zaměstnanec měsíce".  Máš rád čokoládu s octovejma brambůrkama?  Že melu nesouvislý hovadiny?  Nestarej se. Hele PTPS hrajou takový „komplikovaný emo" (cve myslím, že to je Bourkova škatule). No možná.  Moc se v tomhle stylu neorientuju. Nenapadaj mě kapely, kterejm by to bylo podobný. Prostě 2 kluci a 2 holky z Berlína, Drážďan a Landskrony.  2 kytary, basa, bicí a hlavně 2 zpěvy. Ženský, Mužský, propletený, doplňující se, tichý a hrozně uřvaný. Není to prostě nějaký ubulený nebo nedej Bože ucintaný. Vybrnkávaný pasáže střídaj exploze emocí (jako fakt vole) no a když si řikáš, že to je nějaký překombinovaný, tak to začne dávat smysl.  Existuje spousta důkazů. Hele Thema 11,  Shokei nebo Dodewaard by s nima nešli do splitu, kdyby to stálo za hovno. Teď někdy by jim měl na Asymmetrie records  vylízt novej 12'' split s Grave, Shovel...Let's Go!

Turné s nima jedou kámoši z labelu a to Radio Burroughs. Je to dost podobný tím, že tam taky zpívá slečna, ale jdou na to víc zpříma. Někde píšou post-punk někde prej indie..co to jako je..?? Hele vem Sonicy trochu jim učesej melodie a „zobyčejni" riffy. Doufám, že to nezní moc blbě. No asi se to těžko popisuje. Mrkni na myspace. Prostě fajn kytarovka s holčičím zpěvem, kterej se (vůbec) nebojí zařvat. V roce 2006 vydali split ep s PTPS. O rok pozdějš 4skladbový demo a letos jim vyšla velká deska „the principles of hope or hybrid" Tuhle kapelu znám jen z nahrávek co jsou k mání na netu a řek bych, že ty starší věci jsou takový víc punkový. Ale progres je nutnej.

Takže dvě spřízněný kapely, podobný kořeny(Indian summer už VÍÍÍÍÍÍÍM) a je to.

Poslední do party. Sulk. S Péťou už podium sdíleli a myslím, že na tenhle konsert patřej. Brnkací, sekací, řvací kapela..Pěkný riffy, melodie jak když se mrouskaj kočky. Takovej kytarovej post-hluk se Silent Front zběsilostí. Novej bubeník a trošku mi přijde, že přitvrdili a zároveň jsou ty bicí takový víc jazzový. Hele je to fakt dobrý.

Vždycky mě sralo, že smutný děti si vymyslej EMO. Snad veškerá hudba vzniká na základě emocí ne? Tak proč zrovna ta jedna muzika si myslí, že to jsou voni, co maj právo se těma emocema vohánět? Hele, nevadí, viď. Minimálně u těchhle třech kapel ani trochu.


24.7. 19:00 Kafe!Kafka náměstí Jiřího z Poděbrad Hořice.Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek