Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Norští ULVER obohatí letošní ročník festivalu Brutal Assault

Norští ULVER obohatí letošní ročník festivalu Brutal Assault

tisková zpráva

autor: redakce | 22. 07. 2009, 14:24:28 | návštěv: 725 | reakcí: 0

Letošní ročník celoevropského festivalu extrémní hudby BRUTAL ASSAULT se letos koná 6.-8. srpna v tradiční lokalitě Vojenské pevnosti Josefov.

Mezi šedesáti potvrzenými kapelami vyčnívají jména jako BIOHAZARD, IMMORTAL, OPETH, TESTAMENT, BRUJERIA, MADBALL a další, ale pro mnoho hudebních fanoušků bude mít letošní ročník jediného headlinera, a to norskou alternativní formaci ULVER.

ULVER jsou známi jako kapela, která téměř nekoncertuje a je jakoby věčně zahalena rouškou tajemství. Přesto, anebo právě proto, přitahuje na každé ze svých ojedinělých vystoupení stovky fanoušků z celého světa, kteří neváhají urazit tisíce kilometrů jenom proto, aby shlédli jejich do detailu propracovanou multimediální show. Exkluzivitu jejich vystoupení na festivalu Brutal Assault dodává fakt, že se jedná o jejich jediný dosud potvrzený koncert mimo domovské Norsko a Brutal Assault se tak stává jediným metalovým festivalem, na kterém se ULVER v létě představí.

Od své původní blackmetalové minulosti se ULVER propracovali do pozice, kdy každým svým albem boří hranice stylů a slovu AVANTGARDA tak dávají nový rozměr. V hudbě ULVER se mísí styly jako avantgardní rock, trip hop, symfonické a komorní tradice, noise a experimentální hudba, přičemž důraz často leží na elektronických technikách vytváření zvuků a jejich nahrávání.

Norské trio, seskupené kolem zpěváka Kristoffera „Garma" Ryggase, se představí publiku v josefovské pevnosti v pátek 7. srpna. Více info o festivalu naleznete na webu www.brutalassault.cz.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek