Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Veganská grilovačka V Jelení za doprovodu Kamikatze (swe) + Bonus (cz) - nebo naopak?

Veganská grilovačka V Jelení za doprovodu Kamikatze (swe) + Bonus (cz) - nebo naopak?

netisková zpráva

autor: redakce | 3. 08. 2009, 07:26:50 | návštěv: 816 | reakcí: 0

Kamikatze (swe) + Bonus (cz) + veganská grilovačka

pátek 21.8.2009, klub V Jelení, od 19.00

Pamatujete si na koncert Masshysteri a Autistic Youth, který proběhl minulý rok na začátku prázdnim V Jelení? Pro mě osobně to byla jedna z nejpříjemnějších akcí, kde se potkali všichni na jednom dvorku u dokonalých sojových plátků (ostré a ještě ostřejší), cukety, nealko i alko piva a pak si poslechli dvě skvělý kapely. No a protože to vypadá, že začlo být konečně opravdu léto a gril V Jelení letos trochu zahálel, nastala myslím ideální příležitost si minulý rok zopakovat. Společnost nám budou opět dělat dvě skvělý kapely.

Kamikatze se do toho letos opravdu opřeli, kapela, která byla vždy tak trochu ve stínu ostatních spolků ze Švédska vydala skvělou desku Falling Down, na které použila munici těžkého kalibru. Vypadá to, že současná sestava (dvě holky a jeden kluk) si padla neuvěřitelně do noty a Kamikatze najednou makají opravdu naplno, protože energie, která z nich sálá je autentická a odzbrojující. Jak už to tak bývá, recept na to je v podstatě velice jednoduchý, zvláště, když hrajete přímočarý hc/punk a ani Kamikatze se s tím moc nepářou a prostě od boku solí skvělý mix klasického hc z počátku 80. let, melodického punk rocku, lehounce horror nálady a specifické dívčí riot grrrrrl energie. Konkrétně to znamená, že došlo ke kolizi Dwarves (tahle inspirace je pro mě trochu překvapivá, ale zcela zásadní), Circle Jerks, X, Misfits, Bikini Kill a Ebba Grön. Pokud si trochu lámate hlavu, co je společným jmenovatelem zmíněných kapel, tak zejména to, že všechny hráli excelentní hc/punk a navíc byli ve své době většinou minimálně jeden krok před ostatními. Je tedy jasné, že Kamikatze mají opravdu zdravé základy a jejich energický hc/punk, který nepostrádá silné melodie ani zvláštní mrazivost, má potenciál vám pěkně nakopat zadek.

Zvláště pak v prostoru velkém 3x5 metrů, na kterém se poprvé představí i Bonus, což je alter ego Bourka ze Sporto a Phoenix 2 a pro spoustu lidí to bude asi dost netradiční překvapení. Punk tradičně a punk "jinak" na jednom "pódiu",  s grilem a drinkama v zádech, žádnej stress, jen příjemnej páteční večer. Víc myslím nepotřebujete vědět, ostatní je na vás.

www.myspace.com/kamikatze
www.temnysily.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek