Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Hip-hop a mnoho jiných témat - nové číslo časopisu A-kontra

Hip-hop a mnoho jiných témat - nové číslo časopisu A-kontra

Anotace

autor: redakce | 9. 07. 2006, 14:36:57 | návštěv: 1012 | reakcí: 0

Aktuální číslo časopisu A-kontra má jako hlavní téma hip-hop, kterému se věnuje v jednom rozsáhlém článku. Přečtete si v něm o vývoji tohoto hudebního stylu, o radikálních myšlenkách v rámci něj a o skupinách a MCs z minulosti i ze současnosti, kteří se vyjadřovali a vyjadřují kriticky ke stavu společnosti, k sociálním problémům, ke kapitalismu a podobně.

V sekci ze světa najdete článek „Aktivismus made in USA“ o alternativních kulturních a aktivistických centrech v některých městech této země. Další materiál se týká Nigérie, konkrétně toho, jakým způsobem provádí v této chudé zemi firma Shell své těžební aktivity. Najdete zde také příspěvky, které se věnují situaci dvacet let po tragédii v Černobylu nebo druhému veletrhu anarchistických tiskovin v Chorvatsku.

Děním v Česku se v tomto čísle zabývá jednak zamyšlení nad letošním prvním májem, nad jeho přípravou, průběhem a tím, kam v jeho světle české hnutí vlastně směřuje či kam by směřovat mohlo. Další článek „OSA nostra“ se věnuje praktikám organizace Ochranný svaz autorský a posílení jejího vlivu v důsledku nového autorského zákona.

Kultura je reprezentována vzpomínkovým článkem „Kdo chce, ten si cestu vždycky najde“ o tom, jak bylo možné prožít za „komunismu“ zajímavé dětství a dospívání a nepodobat se přitom Rychlým šípům ani pionýrům, rozhovorem s punkovou kapelou Anti-flag nejen o její účasti na kampani „punkvoter“, sloupkem o alternativních médiích a rozborem tvorby kapely Queensrÿche, tedy především druhé části jejich rockové opery Operation: Mindcrime. Dále zde najdeme recenzi na film „V jako Vendeta“ a na knihu Průmysl holocaustu.

Na otázky například jak se dostal k anarchismu, o svém působení v časopise Amaro Gendalos a především o historii A-kontra odpovídá v rozhovoru Jakub Polák. Přečtete si také článek zabývající se analýzou čtenosti anarchistických a krajně pravicově orientovaných webových serverů. Teoretický text, který pojednává o stěžejních bodech anarchistického boje v dnešní době, je zkrácenou verzí přednášky na téma „Co dnes znamená být anarchist(k)ou?“.

Nechybí ani glosy, jejichž náplní jsou většinou aktuální kauzy u nás i v zahraničí.

A-kontra 2/06, 36 str., červen 2006, 25,- Kč. Předplatné je možné objednat na adrese ČAS, P.O. box 223, 111 21 Praha 1 nebo e-mailu a-kontra@csaf.cz. http://www.a-kontra.net, http://www.csaf.cz.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek