Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Dadaistický performer a tvůrce zvukové poezie  Sudden Infant 30. 11. v Praze

Dadaistický performer a tvůrce zvukové poezie Sudden Infant 30. 11. v Praze

tisková zpráva

autor: redakce | 27. 11. 2009, 06:45:33 | návštěv: 803 | reakcí: 0

V pondělí 30. 11. vystoupí v  klubu Chapeau Rouge původem švýcarský hudební experimentátor, dadaistický performer a tvůrce zvukové poezie Joke Lanz, známý jako Sudden Infant. Toto těžko vypočitatelné, násilné, ale precizní „náhlé dítě" se slabostí pro monstra světové kinematografie, stejně jako pro panenky, do nichž vkládá mikrofon, je v současnosti usazeno především v berlínské kulturní půdě. Během jeho (letos už dvacetileté) tvůrčí aktivity s ním však spolupracovaly takové význačné osobnosti menšinové hudby, jako jsou u nás známý perkusista a industriální nestor Z'ev, noisová hvězda a organizátor No Fun Festivalu Carlos Giffoni, výtvarník a tvůrce zvukových koláží Christian Marclay, newyorský turntablista DJ Olive, performer Rudolf Eb.er (s nímž začátkem 90. let založil akcionistickou skupinu Schimpfluch-Gruppe) a celá řada tvůrců, jejichž jména mapovala dění na nezávislé hudební scéně posledních dvou desetiletí.

Ve své hudební produkci Sudden Infant vychází z noisu i starších industriálních vzorů, přitom používá různé, často značně obskurní zvukové zdroje, včetně vlastního těla, lo-fi elektroniku a gramofony. V konkrétních realizacích je jeho produkce poměrně rozmanitá: někdy je temná, jindy má naopak podivínsky humorný charakter, jednou jde o nekontrolovaný sonický atak, jindy se zasekává v mezerách a předělech. Joke Lanz je autorem více než padesáti nahrávek vydaných na několika desítkách labelů, z těch významnějších to jsou např. Blossoming Noise, Tochnit Aleph, Klanggalerie nebo Harbinger Sound.

Kromě Prahy Sudden Infant vystoupí ještě 1. 12. v Brně. Na pražském koncertu ho doplní domácí formace RUiNU a Leland Piss Orchestra.

Koncert pořádá sdružení KLaNGundKRaCH ve spolupráci s Ars Morta Universum. Vstup od 20:30, začátek cca 21:00, vstupné 150 Kč.

http://www.suddeninfant.com
http://www.myspace.com/suddeninfantnoisehttp://www.ruinu.klangundkrach.net
http://www.myspace.com/lelandpissorchestra

http://www.klangundkrach.net
http://www.arsmortauniversum.org
http://www.chapeaurouge.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek