Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Kultorvní post-HC banda METROSCHIFTER (USA) v La Putika (a proho)

Kultorvní post-HC banda METROSCHIFTER (USA) v La Putika (a proho)

netisková zpráva

autor: redakce | 27. 11. 2009, 07:05:16 | návštěv: 888 | reakcí: 0

5.12. DISASTERADIO (New Zeland) - Hradec Králové, La Putika

Mno, moc kapel z těhlech končin k nám opravdu nejezdí. Jeden člověk, jeden mikrofon a spousta krabiček. Je to naprostej magor:) - one man-disco-synth-electro - NESKUTEČNÁ show!
www.myspace.com/disasteradio

7.12. METROSCHIFTER (USA) + B_side - Hradec Králové, La Putika

Dobří holubi se vracejí. Po koncertě v Centrálu napsali, v Čechách chceme jen jeden koncert, v Hradci Králové! No ale pak je nám ty hajzlíci pražský ukecali jakože vorloj, ten most, prachy a podobny blbostě. A já se těšil jak elegantně zdvihnu prostředník ke stověžatej matičce co leží kousek od Berouna. No neva. Ale k věci.

Metroschifter vznikli v dobách, kdy kapely vozily na turné prodávat hlavně svoje desky a ne hadry, kdy se na garance nemusely podepisovat žádný smlouvy, a kdy se lidem z pojmu „emo" nechtělo blejt. Jen pro představu - první album kapely s názvem „The Metroschifter Capsule" vyšlo v roce 1994, takže mezi ním a letošním „Carbonistas" leží dlouhejch patnáct let... Spousta věcí se za tu dobu změnila, Metroschifter ale jen málo. Jejich vzkazy na deskách typu „Please copy this record to all your friends" jsou pořád trademarkem uvolněnýho přístupu ke scéně i k muzice. Zvuk kapely nikdy nezůstával stejnej a měnil se podle životních období, kterejma si procházeli jednotliví členové: v bohatý diskografii mají proto místo akustický skladby nebo třeba i split se Shipping News. Základem zvuku Metroschifter ale vždycky byly magnetický kytarový riffy a podivně zauzlovaný melodie, který ve spojení s hlasem Scotta Ritchera vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Vrcholem „hledačskýho" přístupu Metroschifter byla deska „Encapsulated" (2000). Skladby, který sice napsali Metroschifter, ale nahrály kapely jako Burning Airlines, Refused, Rye Coalition, Elliott, The Get Up Kids, Ink And Dagger, The Promise Ring, Joan Of Arc a další... hmmm a den po té zahrají v Praze na 007 spolu s Lords.

No a jako předskokani vystoupí východočeská novinka B_side, aneb Refused z Náchoda. Nechme se překvapit.

Metroschifter: www.myspace.com/metroschifter

B_side: bandzone/bsid

www.laputika.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek