Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Vyšiel ďalší Hiraxov román: Sekundu pred zbláznením

Vyšiel ďalší Hiraxov román: Sekundu pred zbláznením

netisková zpráva

autor: redakce | 29. 11. 2009, 08:44:40 | návštěv: 734 | reakcí: 0


KULTÚRA: Vyšiel ďalší Hiraxov román: Sekundu pred zbláznením Martin 25. septembra

Dlho očakávaný, tretí román od Martinčana Pavla „Hiraxa" Baričáka s názvom Sekundu pred zbláznením (Všetko je, ako je), sa mal na pultoch kníhkupectiev oficiálne objaviť už 11. 11. 2009, ale do výkladov sa dostal až teraz. Prečo? „Podcenil som predvianočný nával v tlačiarni. Ale aby som sa nezbavoval viny, musím priznať, že som ho redigoval na poslednú chvíľu," povedal Hirax. Sám autor k obsahu novinky uviedol: „Tentoraz som posadil na lavicu obžalovaných lásku. Áno, čistá láska staršieho chalana k neplnoletému dievčaťu proti celému svetu šermujúcemu s pravidlami, so systémom a zákonmi. Láska odvážne stojaca proti celej spoločnosti ochotná zomrieť za pravdu. Táto moja štvrtá kniha je opäť sondou do ľudských duší skúšaných bolesťami života - cez lásku, vzťah na diaľku, domáce násilie, podrazy blízkych, netoleranciu, vyrovnávanie sa s rozchodom či úmrtím milovanej osoby. Jedná sa o šokujúci lolitovský príbeh, ktorý vás nenechá chladnými."

Pavel Baričák vydal v roku 2007 debutový román Raz aj v pekle vyjde slnko. Okrem spisovateľskej profesie sa venuje hudbe, je gitaristom a lídrom martinských hudobných formácií Editor, Lunatic Gods a Nothing. Prvýkrát vložil dej do muzikantského prostredia, kde sa snaží nájsť hranicu komerčnosti v protipóle zachovania vlastnej, čistej tváre kapely. Priznal, že v románe nevystupuje ani jedna z jeho skupín, ale jedná sa o vymyslenú, imaginárnu, alternatívnu rockovú kapelu. Okrem spomínaného románu vyšla Hiraxovi v rovnakom termíne aj debutová básnická zbierka More srdca. Podľa autora sa skôr jedná o stostranovú knižočku básní, miniatúr, aforizmov, bájok a zamyslení zaoberajúcich sa dušou, láskou, rôznymi odtieňmi vzťahov, spoločnosťou a vesmírom. Celkovú atmosféru myšlienok dopĺňajú skvelé ilustrácie z ruky Martinčanky Janky Thomkovej.
Hirax okrem spisovateľských aktivít veľa cestuje, fotografuje a píše cestopisy. „V septembri som sa vrátil z potuliek Etiópiou. Bola to veľká škola cestovania a ja som musel priznať, že svojskosť Indie bola prekonaná. Budúci rok plánujem v knižnej podobe vydať cestopis z pobytu v panamskej džungli a práve zo spomínanej Etiópie. Koniec roka strávim v Mexiku, takže sa teším, že miesto vysvietenej jedličky uvidím rozžiarený kaktus," povedal.

PS: Ak máte záujem o obálky spomínaných kníh, či fotku autora, stačí sa ozvať: Mail: hirax@hiraxrecords.sk Telefón: 0905 55 03 03

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek