Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Louisvillská post-HC scéna zasahuje: METROSCHIFTER (USA) + LORDS (USA) na Sedmičce!!!

Louisvillská post-HC scéna zasahuje: METROSCHIFTER (USA) + LORDS (USA) na Sedmičce!!!

tisková zpráva

autor: redakce | 4. 12. 2009, 07:37:47 | návštěv: 701 | reakcí: 0

METROSCHIFTER (USA) + LORDS (USA)

Klub 007 Strahov, 8. prosince 2009

Start 20.00, vstup 250 Kč

Louisville na Sedmičce! Dvě výjimečný kapely, zastupující legendární louisvillskou post-HC scénu, se potkají 8. prosince na 007. Za veterány budou kopat Metroschifter, mladší generaci zastoupí Lords. A bude to stát za to!

Metroschifter vznikli v dobách, kdy kapely vozily na turné prodávat hlavně svoje desky a ne hadry, kdy se na garance nemusely podepisovat žádný smlouvy, a kdy se lidem z pojmu „emo" nechtělo blejt. Jen pro představu - první album kapely s názvem „The Metroschifter Capsule" vyšlo v roce 1994, takže mezi ním a letošním „Carbonistas" leží dlouhejch patnáct let... Spousta věcí se za tu dobu změnila, Metroschifter ale jen málo. Jejich vzkazy na deskách typu „Please copy this record to all your friends" jsou pořád trademarkem uvolněnýho přístupu ke scéně i k muzice. Zvuk kapely nikdy nezůstával stejnej a měnil se podle životních období, kterejma si procházeli jednotliví členové: v bohatý diskografii mají proto místo akustický skladby nebo třeba i split se Shipping News. Základem zvuku Metroschifter ale vždycky byly magnetický kytarový riffy a podivně zauzlovaný melodie, který ve spojení s hlasem Scotta Ritchera vytvářejí neopakovatelnou atmosféru. Vrcholem „hledačskýho" přístupu Metroschifter byla deska „Encapsulated" (2000). Skladby, který sice napsali Metroschifter, ale nahrály kapely jako Burning Airlines, Refused, Rye Coalition, Elliott, The Get Up Kids, Ink And Dagger, The Promise Ring, Joan Of Arc a další...

Z  DIY odkazu Metroschifter, kterej ovlivnil nejen Lousiville, čerpají i Lords - i když ty na to jdou trochu víc od lesa. Parta kolem uznávanýho nahrávacího inženýra Chrise Owense (spolupracoval mimo jiné s Akimbo, Young Widows, Coliseum) už několik let trestá celej svět svým agresivním punk / metal mixem, kterej připomíná jednak zmíněný kapely, který Owens nahrává, jednak třeba starý Slayer. Nová deska Lords nese hrdej název „Fuck All Y´All Motherfuckers" a tím je v podstatě řečený vše.

Metroschifter (tentokrát ve společnosti náchodských B_side) hrajou také 7. prosince v Hradci Králové

Metroschifter: www.myspace.com/metroschifter
Lords: www.myspace.com/lordsoflouisville
Silver Rocket: www.silver-rocket.org
KYEO: www.kyeo.net

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek