Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Nové elektronické periodikum Zbraně, nebo lidská práva?

Nové elektronické periodikum Zbraně, nebo lidská práva?

Tisková zpráva

autor: Nesehnutí | 3. 08. 2006, 21:57:15 | návštěv: 1015 | reakcí: 0

Právě vyšlo nulté číslo elektronického periodika Zbraně, nebo lidská práva – zpravodaj o obchodu se zbraněmi, připravovaného občanským sdružením NESEHNUTÍ ( http://nesehnuti.cz ). V tomto zpravodaji chceme šestkrát do roka přinášet informace týkající se především problematiky obchodu se zbraněmi ve vztahu k lidským právům. Zpravodaj bude sestavován z monitoringu relevantních zpráv z ČR i ze zahraničí, bude obsahovat informace o aktuálních kauzách, statistiky zbrojních exportů, odkazy na analytické texty, informace o aktivitách výrobců zbraní i jejich odpůrců apod.

Zpravodaj bude archivován na stránkách http://zbrane.ecn.cz , které by během příštích měsíců měly získat novou podobu. Budeme rádi za Vaše připomínky ke zpravodaji, k tomu co Vás v něm zaujalo, čím byste jej obohatil/-a či co se Vám na něm nelíbí apod. Stejně tak uvítáme i Vaše přímé zapojení do kampaně Zbraně, nebo lidská práva?

Chcete-li zpravodaj i v budoucnu odebírat, napište nám adresu a my ji zařadíme do rozesílače.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek