Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Guma Guar, Head In Body a film Squat Wars 16.12. v K4

Guma Guar, Head In Body a film Squat Wars 16.12. v K4

tisková zpráva

autor: redakce | 9. 12. 2009, 21:28:14 | návštěv: 916 | reakcí: 0

Groupe Guma Guar, Head In Body (feat. My Sister Is Pregnant) & projekce filmu Squat Wars

16/12/09  20:00, klub K4, Celetná 20, Praha 1,

vstupné: 60,-

16. 12. v novém studentském klubu K4 v Celetné ulici vystoupí výtvarně-hudební aktivistická skupina Guma Guar, lo-fi elektronický minimalista Head In Body ve společnosti baskytaristky My Sister Is Pregnant a mezi hudebními bloky proběhne projekce dokumentu Jana Hanuše Squat Wars. O chill-out se postará E.O.A. se svou směsicí obskurních hitů z hudební periferie.

GROUPE GUMA GUAR
http://www.myspace.com/groupegumaguar

Umělecko-aktivistická skupina působící v Praze. Od svého založení v roce 2003 se zabývá kritikou systému a ironizováním mediálního světa. Kromě množství výstav a streetartu se také účastní ilegálních freeparties. Hudebně se prezentuje breakcorem, tedy svébytným žánrem elektronické hudby, postaveným na extrémně rychlém beatu, komplikované rytmické a melodické kompozici. Undergroundový hudební styl, jenž vyrůstal z hardcore/punkové komunity dnes již představuje svébytnou hudební formu stojící na pomezí elektroniky, industriálu, IDM či konceptuálního umění. Právě vizuální složka, jenž vystoupení Guma Guar doprovází, koresponduje s jejich aktivistickými a výtvarnými tendencemi, stejně jako hostování vokalistky Mikatchou.

HEAD IN BODY
http://www.myspace.com/headinbody

Černý kůň pražského vydavatelství KLaNGundKRaCH, jemuž zde loni vyšlo debutové CD (Head in Body, 2008). Ledabylá zvuková produkce, minimalistické prostředky a estetika glitche na něm nabourávají i introvertně-extrovertní hlasovou linku, a dochází k znepokojivému setkání strojového chladu a osobního gesta. Inspirace současnou elektronickou hudbou, především jejími hybridními žánry, se zvláštně doplňuje se zálibou ve falešnosti a masce - od drzosti hrát na playback až po přizvání My Sister Is Pregnant ke striktně osamělému projektu. Head in Body tak po svém naplňuje nepřiznané krédo hudebního izolacionismu - skrývám se, abych byl objeven.

SQUAT WARS (r. Jan Hanuš)
http://2h.bloguje.cz/

Squat Wars je nový krátký dokument Jana Hanuše, který se na ploše sedmadvaceti minut věnuje historii squatingu v Praze. Podrobněji pak ve vzpomínkách obyvatel/ek a archivními materiály představí Miladu, Zenklovku a Ladronku.

http://www.klangundkrach.net

http://www.myspace.com/k4studentsclub

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek