Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

	The Blackout a spol. již tuto neděli v Lucerna Music Baru

The Blackout a spol. již tuto neděli v Lucerna Music Baru

tisková zpráva

autor: redakce | 10. 12. 2009, 21:32:02 | návštěv: 628 | reakcí: 0

NEDĚLNÍ LUCERNA SLIBUJE SKVĚLÝ ZÁŽITEK

Málokdy se stane, že by obyčejný klubový koncert disponoval hned třemi atraktivními "taháky" a navrch k tomu servíroval dvě nadějné předkapely. To bývá spíše výsada letních festivalů. Přesto již tuto neděli (13. prosince) budeme moci něco podobného zažít v pražském Lucerna Music Baru, kde během čtyř a půl hodiny vystoupí pět kapel z pěti zemí, z nichž žádná zřejmě nebude návštěvníky nudit.

Roli headlinera si vyzkouší welští THE BLACKOUT, na které se na jaře usmálo štěstí v podobě nabídky kontraktu od vydavatelství Epitaph Records, výsledkem čehož bylo přesně před půl rokem album "The Best In Town". Kapela se na něm představuje v odlehčenější formě a svůj typický agresivní post-hardcore míchá s emo-punkovými vlivy. Výsledkem je velice zábavná hudební tvorba připomínající např. Senses Fail, Story Of The Year či Madina Lake. V Čechách nevystoupí The Blackout poprvé - před dvěma lety si společně s Aiden odskočili do pražského Abatonu z právě probíhajícího turné Taste Of Chaos.

Nemalou část publika ale přilákají do Lucerny jiní účinkující. HAND TO HAND z americké Floridy se rovněž již v Praze představili - bylo to počátkem roku 2006 ve Futuru, v době, kdy jejich album "A Perfect Way To Say Goodbye" způsobilo velký rozruch zejména mezi evropskými fanoušky. Kapela se ale poté musela vyrovnat s odchodem hlavního tahouna - kytarista Jay Vilardi byl zlanařen do tehdy vznikajících The Almost. Až po dvou a půl letech se dokázali Hand To Hand s novými členy postavit na nohy, k čemuž napomohlo nejprve vydání EP "Breaking The Surface" a před několika měsíci konečně i nového alba s názvem "Design The End / Follow The Horizon". Rob Kellom a spol. se na něm opět představují ve skvělé formě a přinášejí směs emocore a metalu postavenou zejména na nápaditých kytarových riffech.

Ze slunné Itálie, konkrétně z jejího hlavního města, míří do Prahy HOPES DIE LAST. Parta s pověstí nejlepší screamo formace mimo americký kontinent si tak až nyní, po několika zrušených termínech (a nepříliš povedeném vystoupení na festivalu Rock For People před rokem a půl), odbyde svou klubovou premiéru v České republice. V sestavě je nyní ovšem nový "screamer" Daniele a kapela má pod křídly nové album "Six Years Home", na kterém se posunula opět o stupínek výš, a které může směle konkurovat americké konkurenci jako Saosin, A Skylit Drive, Blessthefall, Scary Kids Scaring Kids či Underoath.

Příznivce melodičtějšího soundu potěší (a možná v pozitivním slova smyslu šokují) nizozemští DESTINE, skvěle kombinující moderní rock s našlapaným pop-punkem. Pozor, jedna z nejlepších současných evropských kapel, a především naprostá povinnost pro fanoušky Anberlin, Jimmy Eat World, Sugarcult, Amber Pacific, Cartel nebo Acceptance !!!

Na podobné vlně se plaví i anglické trio TEMPLETON PEK, které sází zejména na osvědčený "skate-punk po anglicku" a jejichž tvorba připomíná Consumed, Failsafe či China Drum, ale zároveň obsahuje čitelný vliv kapel jako Useless ID, Millencolin, Bodyjar nebo Zebrahead. Optimističtí a vždy dobře naladění Britové celý večer otevřou přesně o půl osmé.

Shrnuto a podtrženo : kdokoliv z širokého spektra hudby vycházející z hardcore a punku-rocku si v nedělní večer najde "to svoje". Vstupenky budou k dispozici až do sobotního večera v předprodejní síti Ticketpro a za speciální cenu 370 Kč přímo v pokladně Lucerna Music Baru.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek