Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

VEDLEJŠÍ PROJEKT KLÁRY VYTISKOVÉ MONTAGE DEBUTUJE

VEDLEJŠÍ PROJEKT KLÁRY VYTISKOVÉ MONTAGE DEBUTUJE

tisková zpráva

autor: redakce | 14. 12. 2009, 11:27:18 | návštěv: 699 | reakcí: 1

To, že Klára Vytisková je s retrokapelou Toxique, objevem roku 2008, na roztrhání, ví snad každý. Ovšem málokdo ví, že už tři roky ještě zpívá ve vedlejším projektu Montage, v jedinečném duu, který kromě ní tvoří ještě bubeník a producent Thom Herian. Odmyslete si červené sedačky, načančané kostýmky a nalaďte se na avangardní filozofii hudby projektu Montage. V březnu příštího roku navíc u vydavatelství Indies MG vydávají své debutové album s názvem King Or Queen.

Projekt Montage vznikl před třemi lety, kdy Thom Herian, vystupující rovněž jako drum'n'bassový producent pod uměleckým jménem Drama Jacqua, přišel do Prahy a s hlavou plnou různých nápadů se rozhodl je postupně realizovat. Setkal se s mladou a tehdy ještě nepříliš zkušenou zpěvačkou s charismatickým hlasem, Klárou Vytiskovou a vznikl projekt Montage.

Kromě tohoto projektu jsou dnes se jménem Thoma Heriana, s mladým, talentovaným bubeníkem, spojené kapely jako S.O.I.L., Sato-San To, Segundo, Al-Yaman nebo Why Not Patterns.

V projektu Montage Thom i Klára nejprve po dobu dvou let vytvářeli skladby, které v sobě mísily chytlavý elektronický pop s junglovými strukturami, a vyvíjeli svou hudební filozofii na originální avantgardnosti, provokativní ležérnosti a podmanivosti vokálu Kláry Vytiskové. Své premiérové živé vystoupení předvedli v červnu roku 2009 v Paláci Akropolis, kde předskakovali britské soulové kapele Belleruche a skladby jako The Cinnamon nebo Alphabet pravidelně znějí éterem Radia 1. V současnosti mají svůj první videoklip k eponymní písni King Or Queen.

Oba talentovaní hudebníci do projektu Montage vnesli jedinečné prvky a dali tak vzniknout originálním rytmům se základem v d'n'b a junglu, obohaceným popovou melodičností a ženským vokálem. V tomto duchu se ponese i jejich nové album King Or Queen, jehož skladby posluchače bezpochyby nabijí energií a zaujmou svou rozmanitostí a neotřelým stylem. A co teprve na živém vystoupení!

Informace:
http://www.myspace.com/montagespace

http://www.muzikus.cz/montagespace

http://bandzone.cz/montage

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
orl
15. 12. 2009, 12:58:53
ta ženská je pěkná kráva a ta její kapela? objev roku 2008... to tak pičo

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek