Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

	Bonecrusher Fest v čele s Black Dahlia Murder 14. ledna v Praze!

Bonecrusher Fest v čele s Black Dahlia Murder 14. ledna v Praze!

tisková zpráva

autor: redakce | 18. 12. 2009, 19:23:56 | návštěv: 813 | reakcí: 0

„Bonecrusher fest 2010"

BLACK DAHLIA MURDER (usa)

3 INCHES OF BLOOD (can)

NECROPHOBIC (swe)

OBSCURA (ger)

THE FACELESS (usa)

CARNIFEX (usa)

INGESTED (uk)

...............................................................................................................

Čtvrtek 14. ledna 2010, Praha - ABATON (www.prostorabaton.cz)

...............................................................................................................

Tak tady budou praskat kosti vážení! Putovní turné s názvem „Bonecrusher Fest" přijíždí poprvé i do ČR, tentokráte v čele s hvězdami nové metalové vlny BLACK DAHLIA MURDER, 3 INCHES OF BLOOD, black/death veterány NECROPHOBIC a mladými dravci OBSCURA, THE FACELESS, CARNIFEX a INGESTED. Po nedávném koncertu „Never Say Die" je tady další mini-festival, který nabídne atraktivní ukázky světové extrémní hudební scény. Vstupenky jsou k dostání ve všech běžných předprodejích. Bližší info o festivalu na www.obscure.cz.

Pojďme si představit jednotlivé účinkující. Začít musíme logicky u headlinera celého podniku, tedy Američanů BLACK DAHLIA MURDER. New Wave of American Heavy Metal (NWOAH), tak přesně do tohoto koše jsou házeny současné zaoceánské kapely, hrající moderní metal. A pokud bychom chtěli z tohoto koše vytáhnout nejznámější jména, rozhodně by mezi nimi nechyběli BLACK DAHLIA MURDER. Kapela plodí zničující kombinaci death/thrash/HC, která samozřejmě vyznívá nejintenzivněji při živých vystoupeních, kde se BDM cítí jako ryba ve vodě. Letos jim vyšlo nové CD s názvem „Deflorate" a pokud jste ho ještě neslyšeli tak radíme honem sehnat. Jedná se totiž o více než důstojného nástupce jejich předešlé a do nebes vynášené desky „Nocturnal", která je dokonce, co se kultovnosti týče, stále více srovnávána s albem „Slaughter of the Soul" od severských AT THE GATES.

Kanaďané 3 INCHES OF BLOOD jsou trochu jiným šálkem kávy. Parta mladíků se nechala inspirovat heavymetalovými kapelami 70. a 80. let a originálním způsobem převádí jejich odkaz do současnosti. Heavy, thrash, speed, power, to vše chrlí tato neřízená střela z Vancouveru. Čeká vás skvělá zábava se spoustou nadhledu a muzikantské zručnosti, tihle machři vás zavedou zpět o třicet let a přitom vás ani na chvilku nebudou nudit. Obrázek si udělejte sami, nejlépe poslechem jejich dvou posledních desek „Here Waits Thy Doom" a „Fire Up the Blades".

I další kapela dokazuje, jak je letošní Bonecrusher žánrově pestrý. Švédští veteráni NECROPHOBIC jsou služebně nejstarším účastníkem celého turné, vždyť jejich historie sahá až do roku 1989. Původně black/deathová formace se v posledních letech ubírá spíše deathmetalovou cestou a důkazem je i jejich poslední deska nazvaná „Death To All".

Následuje výčet většinou mladých kapel, které se však za krátký čas dokázali etablovat mezi uznávaná jména. Začít můžeme u německé formace OBSCURA. Od rodáků z Bavorska byste to možná nečekali, ale tato parta patří k vyznavačům progresivního a technicky zahraného death metalu. V letošním roce vydali své třetí album „Cosmogenesis".

V podobném žánru, tedy technickém death metalu, si libují i jejich američtí kolegové THE FACELESS. Tato kapela si za velmi krátký čas dokázala vybudovat slušnou fanouškovskou základnu jak doma tak i v Evropě a na tomto turné rozhodně nezůstane bez hlučného ohlasu publika.

Kalifornští dravci CARNIFEX by si mohli do svého erbu vytesat heslo „deathcore". Právě v tomto hudebním  ranku se pohybují. Opět se jedná o jednu z nejznámějších mladých kapel. V roce 2010 jim vyjde deska „Hell Chose Me" a vy ji naživo uslyšíte už v Abatonu.

A nakonec ještě INGESTED. Pouhé dva roky stará formace, pro kterou je toto turné prvním podnikem takového formátu. Představí se zde se svým nekompromisním mixem brutal/death metalu a deathcoru.

Takže kapely už známe, teď už jenom koupit lupen v předprodeji (pozn. nejlevněji je seženete v kamenných předprodejích Obscure promotion nebo přes www.shindy.cz) a dorazit 14. ledna do Abatonu. Budete vítáni!

Související linky:

www.myspace.com/blackdahliamurder

www.myspace.com/3iob

www.myspace.com/necrophobic

www.myspace.com/realmofobscura

www.myspace.com/thefaceless

www.myspace.com/carnifexmetal

www.myspace.com/ingesteduk

www.obscure.cz

www.shindy.cz

www.prostorabaton.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek