Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

LU konečně vydávají dlouho avizovanou novinku Owes & Vows

LU konečně vydávají dlouho avizovanou novinku Owes & Vows

netisková zpráva

autor: redakce | 21. 12. 2009, 08:50:23 | návštěv: 1076 | reakcí: 2

Piperrecords se raduje, jelikož je zde to, nač jsme se všichni dlouho těšili. Nová nahrávka kapely kolem kytaristy , skladatele a zpěváka Zbyňka Machetanze.

LU vznikli v roce 2002 v obsazení: Zbyněk Machetanz (kytara, zpěv, samply), Martin Pýcha (kytara), Martin Vašica (baskytara, zpěv), Hynek Kovář (bicí). V roce 2003 vydali  své eponymní debutové album. Kapela desku nahrávala svépomocí přímo ve zkušebně. Nahrávání a míchání měl na starosti Pavel Pohořelský (Valerian´s Future, Vítrholc, Nesselsdorf).

V následujících měsících a letech LU koncertovali se skupinami: Folk3Mail, Nierika, OTK, C, Selfbrush, Sunshine, Priessnitz, Tata Bojs, Enon a dalšími. V průběhu roku 2004 kapelu opustil Martin Pýcha. Chybějící kytaru zastoupily klávesy Honzy Szabó a violoncello Adama Kováře. V tomto složení se LU zúčastnili soutěžní přehlídky Malá alternativa, kterou vyhráli. Následně byla o LU odvysílána reportáž v televizním pořadu Paskvil. V roce 2007 opustil kapelu Hynek Kovář a byl nahrazen Tomášem Neuwerthem, který je společně s Machetanzem členem další kopřivnické kapely Nierika. V polovině roku 2009 ukončil své působení v LU baskytarista Martin Vašica.

Od debutu vydaného v roce 2003 uteklo hodně vody i většina původních členů. Zbyl vlastně jediný samotný principál  a tvůrčí mozek LU . Koncertně se kapela  definitivně odmlčela po nesmělém návratu na festivalu Pink Freud 2007 v Příboře. Tam už hrála téměř ve stejné sestavě jako v současnosti. Nyní jsou zpět v plné síle a s novou deskou.

Owes & Vows je jejich druhá velká deska a oproti výbornému debutu vyniká větší zvukovou propracovaností. Opět jsou zde písně delších stopáží a v nich spousty nápadu, zvukových vychytávek a  melodických pasáží .Celkový dojem ještě umocňuje zpěv Z. Machetanze a  zvláště působivé je využívání vícehlasů. Na výsledné zvukové podobě desky se podíleli Zbyňek Machetanz a Tomáš Neuwerth. Datum vydání je stanoven na 23. prosince 2009 a CD bude k dostání zatím pouze v knihkupectví Pohoda a klubu Nora v Kopřivnici. Do širší distribuce se deska dostane z kraje roku 2010.  Na příští rok se připravuje menší limited edition na vinylu.

Křest Owes & Vows se bude konat 26.12. 2009 v kopřivnickém klubu NORA  !!

Zde jsou linky na stránky kapely a je zde možné poslechnout novinku s názvem Tiny Parts:

http://bandzone.cz/lukoprivnice
http://www.myspace.com/lumusicband
http://www.piperrecords.cz/artists/lu.htm

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 2
trenT
22. 12. 2009, 13:39:44
vole paráda. :)

psssssssssssh
21. 12. 2009, 19:34:16
FUCK OFF !!!!!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek