Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Peťo Tázok & Karaoke Tundra - Neuveriteľne smutný album

Peťo Tázok & Karaoke Tundra - Neuveriteľne smutný album

tisková zpráva

autor: redakce | 6. 01. 2010, 21:14:44 | návštěv: 786 | reakcí: 0

Peťo Tázok & Karaoke Tundra - Neuveriteľne smutný album
22 skladeb, 59 minut
Deadred Records /Starcastic Records 2009

www.myspace.com/petotazok
www.myspace.com/karaoketundra

Nové zprávy z města VP84? Nic překvapivého: beznaděj, skepse, démoni a všeobjímající temnota. I další kapitolu své komiksové knihy píšou Peťo Tázok a Karaoke Tundra výhradně na černé stránky. Na značce Deadred/Starcastic právě vydávají novou desku s výmluvným názvem Neuveritelne smutný album.

Na albu je dvacetdva tracků, z toho čtyři novinky a osmnáct remixů. Skladby z loňské úspěšné kolekce, nazvané sporadicky Album (BiggBoss, 2008) dostaly nový kabát od projektů z československé elektronické scény. I když jsou remixové verze nahony vzdálené minimalistickým produkcím Karaoke Tundry, neubírá to trackům na působivosti, možná právě naopak: atmosféra ponurých příběhů, které Peťo Tázok vypráví, je často ještě více zdůrazněná a dotažená do důsledku. Jinde dává hudba slovům trochu jiný, nečekaný kontext, ale všechno pohromadě působí nečekaně kompaktně (a snad i přistupněji, než je běžná produkce PT&KT).

Mezi remixéry najdete pochopitelně etablovaná jména (The Autumnist, Foolk, Sporto, Ježíš táhne na Berlín, Dva nebo Noisecut), ale i svěží nováčky jako jsou Emah, Federsel nebo Fakin Hipi a další. Neotřelý zvuk, nulový podíl klišé a zvukomalebné koláže, které udrží vaší pozornost po celou dobu, co deska hraje, to jsou charakteristické znaky Neuveritelne smutného alba. Prošpikované Beneho apokalyptickými vizemi tvoří geniální soundtrak k nadcházející zimě i ekonomické krizi. Za zvýšený počet sebevražd nenesou odpovědnost autoři ani vydavatel.

PEŤO TÁZOK & KARAOKE TUNDRA

Peťo Tázok aka Bene (rap) a Karaoke Tundra (produkce) tvoří obrazotvorné a uvěřitelné příběhy s trochou nostalgie, ironie, tragédie ale i humoru. I když bývá jejich projekt označován jako hip-hopový, je třeba dodat, že tuto kategorii značně přesahuje a nabízí úplně jiný pohled než kdokoliv z doposud známých českých nebo slovenských interpretů. Stylově se skladby PT&KT dají zařadit do kategorie alternatívního rapu či abstraktního hip-hopu, ale od většinové česko-slovenské hip-hopové produkce se líší právě zpracovávaným tématem a inspirací praskavou, glitchovou elektronikou, která je Karaokeho hlavní doménou.

Výjimečný černozlatý design obalu má na svědomí Adam Tureček (www.aakkforever.org) a v každém CD najdete také samolepku od slovenského výtvarníka Erika Šilleho (www.eriksille.com) s motivem ke skladbě Neuveriteľne smutny pribeh.

Několik skladeb z alba dle vlastního výběru autorů je volně k stažení v nejvyšší kvalitě MP3 320 kbps na naší webstránce: http://starcastic.cz/bands/pt_kt_nsa

Seznam skladeb:

01. Antikvariát nesplnených snov (The Autumnist remix)

02. Fotka (Federsel remix)

03. Chodby

04. Patriarchát (Sporto remix)

05. Správa 2 (Machine funck remix)

06. V hlave čisto (Ear drum kru remix)

07. Odsúdený na život (Ježíš táhne na berlín remix)

08. Tony Dvacek a Jack Pot (Ghostmother remix)

09. Laco nikdy neklame (Dva remix)

10. Zdeno Ibalgin (prof. Neutrino remix)

11. Gerhard

12. Ortuť (Emah remix)

13. Ona je blázon (side9000 remix)

14. Neuveriteľne smutný príbeh

15. Ingrid Točákyová (Perly pokleslého výberu remix)

16. Dezider Dorant (Sonic cat remix)

17. Nahý boh (Fakin hipi remix)

18. Fašiangy (Foolk remix)

19. Nikolaj Netuším (Dope aviators remix)

20. Povedala mu, že nemá isť

21. Pohreb (Noisecut remix)

22. Zvyšok je história (Peko remix)

STARCASTIC.CZ
RECORDS & DISTRIBUTION
WWW.STARCASTIC.CZ

INFO@STARCASTIC.CZ

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek