Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Dva roky do Pekingu 2008: MOV selhal, aktivisté vyzývají sportovce a sponzory k akci

Dva roky do Pekingu 2008: MOV selhal, aktivisté vyzývají sportovce a sponzory k akci

Tisková zpráva

autor: Olympic Watch | 15. 08. 2006, 16:55:11 | návštěv: 1008 | reakcí: 0

Dva roky před tím, než mají v Pekingu začít olympijské hry 2008, vydala společné prohlášení mezinárodní koalice organizací za lidská práva. Říká v něm, že Mezinárodní olympijský výbor selhal při obraně olympijských ideálů, a vyzývá k akci národní olympijské výbory, sportovce a sponzory. S odkazem na pokračující porušování lidských práv a politicko-propagandistické zneužití her čínskou autoritářskou vládou říká, že bojkot je jednou z možných forem protestu.

Olympic Watch, Reportéři bez hranic (RSF), Mezinárodní společnost pro lidská práva (ISHR/IGFM), Solidarité Chine a Laogai Research Foudnation uvádějí, že navzdory snahám lidskoprávních aktivistů "MOV odmítá vypořádat se s realitou, v níž ze má konat Peking 2008" a že současné vedení MOV je možná "buď příliš cynické, nebo příliš neschopné, anebo obojí, na to aby ochránilo olympijské ideály a zaujalo jasné stanovisko k porušování lidských práv v Číně". Vyzývají tedy národní olympijské výbory a jednotlivé sportovce, aby začali diskutovat o způsobech, jak protestovat proti podmínkám, za nichž se mají uskutečnit OH 2008", s tím, že jednou z možností je "plný, veřejně deklarovaný bojkot olympijských her Peking 2008". Upozorňují také, že sponzoři olympijského hnutí mají zodpovědnost prokázat, že "jejich firemní filosofie není slepá vůči propagandistickému zneužití her a porušování lidských práv".

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek