Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Clark (UK, Warp Rec.) a  Napszykłat (PL) na Flédě v rámci další noci Itch My HaHaHa !!!

Clark (UK, Warp Rec.) a Napszykłat (PL) na Flédě v rámci další noci Itch My HaHaHa !!!

netisková zpráva

autor: redakce | 7. 01. 2010, 21:00:19 | návštěv: 1504 | reakcí: 0

23. 1. 2010 Fléda, Brno

Clark (UK, Warp Rec.)

Napszykłat (PL)

Peťo Tázok & Karaoke Tundra (SK)

Michal Mariánek

G. H. C. (UK)

Clark není jen zvučné jméno předního anglického nezávislého labelu WARP Records, které za svých dvacet let existence mapuje čerstvé a inovativní elektronické talenty. Od doby, kdy se před deseti lety jako dvacetiletý fanoušek tohoto vydavatelství Warpu upsal, se stal spolu s umělci jako Aphex Twin, Autechre nebo Pritchard vlivným hybatelem, určujícím směr na nejen anglické elektronické scéně. Jeho osobitý styl, kombinující rockové/ hip hopové výrazné bicí základy s jemnými a precizními laptopovými mlhovinami se pohybuje od drsnějších, studených beatů k příjemnějšímu IDM, vždy je ale „Clarkovsky" čistý. Loni vydal poslední počin „Totems Flare", na nějž si recenzi v češtině můžete přečíst zde: http://electronicbeats.cz/2009/07/clark-totems-flare/.

Polští Napszykłat patří k tomu nejoriginálnějšímu, co dnes polská nezávislá scéna nabízí. Vznikli v roce 2003 a po debutu „Plenum", který na sebe upoutal pozornost svou svérázností,  a založili label Dzieci Świny. Loni vydali album „Brudne Zwierzaki", na které si nadšené české recenze můžete přečíst tady http://www.freemusic.cz/clanky/6557-napszyklat-brudne-zwierzaki.html, tady http://www.rave.cz/clanek.php?id=12150 nebo tady http://www.metropolislive.cz/detail/3927/33/. Propojili na něm agresivní rap s industriálními beaty a živými nástroji, kter se v Polsku tak ujal, že jim podobnému hip-hopu začali v médiích říkat „napszykłat hip-hop". Letos po odchodu pátého člena vydali třetí album „NP".

Peťo Tázok je vypravěč krutých smyšlených příběhů z města VP84, které se klidně můžou stát. Kromě projektu Modré Hory s kolegou Lyrikem se roku 2006 dal dohromady s Djem, hyperaktivním producentem a hybatelem labelu Surreal Madrid Karaoke Tundrou, který s Tázokem se svými samply kung-fu filmů i Davida Lynche a později minimalistickými podklady tvoří organický celek. Po EP „VP 84" vydali loni na labelu BigBoss album s názvem „Album", které představili loni ve stylu slam poetry na společném koncertě s WWW. Na Itch My Hahaha pokřtí svou horkou novinku - „Neuveritelne smutný album" vydanou na Starcastic. Ta kromě čtyř novinek obsahuje remixy předchozího alba od umělců jako Ježíš táhne na Berlín, DVA nebo Sporto - viz http://www.starcastic.cz/obchod/product.php?code=STC-19.

Michal Mariánek - průkopník laptopové hudby u nás, multimediální umělec a kurátor galerie CIANT, breakcoromantik a progresivní samorost vystoupí po nedávném otevření Domu Umění v Brně. Od rané tvorby soustředěné na mikrosampling, glitche a nekompromisní syntetické zvuky se přesunul k písňovější formě, využívající i romantické klávesy a řev, ovšem stále digitálně modulované.

Barstage samozřejmě jako vždy ovládnou tři králové parketu G. H. C.

CLARK (UK / WARP)
http://www.myspace.com/throttleclark

NAPSZYKŁAT (PL)
http://www.myspace.com/napszyklat

PEŤO TÁZOK & KARAOKE TUNDRA (SK)
http://www.myspace.com/petotazok

MICHAL MARIÁNEK
http://www.muteme.cz/?id=14&lang=0

G.H.C.
http://www.myspace.com/greatesthitscollective

23. 1. 2009 Fléda (Itch My Ha ha ha club night)

http://www.fleda.cz/

www.myspace.com/itchmyhahaha

Klub Fléda, Štefánikova 24, Brno, Česká republika

Level b production

Kontakty: friday@fleda.cz

pr@fleda.cz

Mediální Partneři
Metropolis, poslouchej.net, techno.cz, rave.cz, DIYcore.net, hrachovka, freemusic.cz

Start: 20:00

Vstupenky:
170,- studenti (nutná akreditace předem a průkaz studenta - info na www.fleda.cz)

190,- předprodej,
250,- na místě

Předprodeje:
www.ticketstream.cz
, www.ticketportal.cz, Indies, Fleda, Wolf, Bkc, Dům Pánů z Lipé

NEXT IMHHH - 31/3 AUTECHRE!

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek