Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Elektronické UNI od ledna 2010 nově na www.magazinuni.cz

Elektronické UNI od ledna 2010 nově na www.magazinuni.cz

tisková zpráva

autor: redakce | 8. 01. 2010, 18:02:12 | návštěv: 747 | reakcí: 0

kulturní magazín UNI nově i v internetové podobě


Kulturní magazín UNI vycházející od roku 1991 si od 1. ledna 2010 můžete přečíst a předplatit i na internetu. www.magazinuni.cz

Radikální proměnou prošly webové stránky UNI a elektronická podoba časopisu. Na výše uvedené adrese bude vždy k dispozici internetová verze aktuálního čísla. Volně přístupné jsou aktuální informace z kulturního dění. Větší část časopisu je po tři měsíce uzamčená pouze pro internetové předplatitele a kromě standardního obsahu papírového časopisu bude nabízet nezkrácené podoby delších článků, rozšířené fotogalerie a další bonusy.

Dále je na webových stránkách UNI k volné, tedy neplacené, dispozici také archiv starších čísel. V současné době obsahuje kompletní ročník 2009, postupně jej však doplníme do ideální podoby, která by měla obsahovat elektronickou podobu všech zásadních článků vydaných během celé historie časopisu, tedy od roku 1991. První ročníky však neexistují v elektronické podobě a jejich digitalizace bude nějakou chvíli trvat. Věříme, že archiv ocení nejen „hraboši" v kulturní historii, ale také ti, kteří v době začátků UNI ještě neuměli číst, případně dokonce nebyli na světě.

Kulturní magazín UNI původně vznikl jako fanzin zaměřený zejména na rockovou hudbu. Od roku 1994 začal být postupně žánrově rozšiřován o oblast jazzové, etnické a soudobé hudby ve vztahu k ostatním uměleckým žánrům a dalším kulturním oblastem. Snahou redakce je odhalování kořenů a vztahu hudby k dalším sférám lidského počínání, zasazování jednotlivých kulturních jevů do prostředí, hledání souvislostí. V současné době UNI věnuje pravidelně prostor také novinkám literatury, divadla, výtvarného umění, filmu ale i ekologické problematice.

UNI se snaží svým čtenářům nabídnout náročnější, nekomerčně zaměřený časopis s vysokou kvalitou jednotlivých příspěvků reflektující kulturní dění v České republice. Důležitá je také otevřenost redakčního okruhu. Mezi přispěvatele se mohou zařadit i neznámí nebo začínající autoři, pokud splňují základní kvalitativní kritéria.

UNI vychází jednou měsíčně v rozsahu 40-44 stran. Předplatné internetové verze je 200 Kč na rok, předplatné tištěné verze 300 Kč na rok.
www.magazinuni.cz

kontakt
pro více informací: Jana Černá 731 503 822

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek