Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Bouncing Souls v Praze

Bouncing Souls v Praze

Upoutávka na koncert

autor: redakce | 25. 08. 2006, 16:51:05 | návštěv: 972 | reakcí: 0

Asi by bylo dost těžké hledat punk-rockovou kapelu, která by i po téměř dvaceti letech působila tak uvolněně a bezprostředně jako Bouncing Souls z New Jersey. Ať si vezmete jakékoliv jejich album, vždy z něj na vás něco dýchne. Možná proto, že kapela a punk-rock obecně je pro toto kvarteto dlouholetých kamarádů hlavním životním obsahem a síla písní Bouncing Souls z toho jednoznačně vyplývá. Příběhy z dob společného soužití kapely v malém společném bytě v městečku Brunswick se pomalu stávají mýty. Nejeden z nich můžete najít v textech, které by se určitě nedaly označit za plácání o ničem. Písničky Bouncing Souls jsou autentickou výpovědí o životě. Těžko byste v nich hledali záludnosti a jinotaje a to jak ve slovech, tak v hudbě. Jen silné melodie, úsměvy všech členů a zvláštní, jakousi pouličně-romantickou náladu. Od chvíle před devatenácti lety, co si čtyři kamarádi začali říkat Bouncing Souls, jim stihlo vyjít několik splitů, několik EP a deset regulérních alb. Například Hopeless Romantic a Anchors Aweigh jsou tituly, které pro mnohé patří na špičku osobních žebříčků. Ovšem kariéra kapely nebyla nijak strmá. Trvalo asi osm let, než se propracovali k nahrávce pod hlavičkou BYO records, labelu Shawna Sterna z Youth Brigade. Do té doby si všechny věci vydávali pod vlastní hlavičkou Chunksaah (label do dneška funguje a vydává hlavně kapely z New Jersey). Dalším krokem byla smlouva s punk-rockovým gigantem Epitaph v roce 1997. Na českých pódiích už jsme měli možnost Bouncing Souls vidět už dvakrát a vždy to byl zážitek s velmi speciální atmosférou.

Vznik sokolovských Eternal Fire se datuje k roku 1994 spojenému s rozpadem místní HC/punkové legendy Svobodné Slovo. V té době vystrkovaly růžky kapely jako Shelter nebo 108 a od toho se odvíjí směr, kterým se Eternal Fire vydali – a to jak hudební, tak názorový. Po spoustě odehraných koncertů na nějakou dobu kapela upadla do zimního spánku, aby v roce 2002 mohla vstát z mrtvých v nové sestavě. S ní přišla i lehká změna stylu směrem k techničtějšímu hardcore punku s metalovějším zvukem a zároveň mnoho koncertů jak v klubech, tak na festivalech, a především nové CD s názvem Varování, výzva naděje.

RAF z Přerova už jsou také slušně zavedenou punkovou formací. Asi není třeba zastírat, že kapelou, která je pravděpodobně nejvíc ovlivnila, jsou právě Bouncing Souls. Pokud jste tedy ještě RAF neslyšeli, můžete očekávat rychlý a silně melodický punk-rock.

Všechny tři kapely budeme mít možnost vidět v úterý 5. září 2006 v pražském klubu Futurum, který poskytne koncertu velmi příjemnou atmosféru.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek