Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Plzeňští math rockeři SYNERGY konečně vydávají desku

Plzeňští math rockeři SYNERGY konečně vydávají desku

tisková zpráva

autor: redakce | 27. 03. 2010, 20:33:51 | návštěv: 770 | reakcí: 0

SYNERGY - kytara a bicí. Dva týpci z Plzně nemohli najít spoluhráče, tak se rozhodli z handicapu udělat přednost a vytvořili kapelu balancující na pomezí hravého math rocku a úderného hard core. Kombinací stylů, osobitým hráčským projevem a nezvyklým složením kapely vznikly SYNERGY - duo které si nespletete."

31. března v klubu Velbloud v Českých Budějovicích a 30.dubna v Divadle Pod Lampou v Plzni pokřtí mathcorové duo Synergy debutovou desku „Půlnoční mlsání a jiné radosti". Materiál na album Pája Ryska (bicí) a Martin NiHi Kovářík (kytara) mají v hlavách již dlouho. Jedinou dosavadní nahrávkou kapely je záznam živého vystoupení z pražského klubu Cross z roku 2008. Ovšem až na jaře tohoto roku našla plzeňská dvojice dostatek času  na nahrání desky ve vyhlášeném pražském studiu JáMOR Ondřeje Ježka z kapely OTK.

Synergy svou inspiraci hledají ve vodách math rocku a hardcoru. Od začátku je oslovují kapely jako  Don Caballero (USA), Tera Melos (USA), Alarma Man (SWE) a možná nejvíce americká formace Hella nebo By the End of Tonight. Zážitek z koncertu Synergy se dá přirovnat k pocitu, kdy vámi v jedné pikovteřině projede 2268 pilových kotoučů a do toho vám odkudsi hojí hluboké rány vaše spokojenost - Synergy „nezpívaj". V garážových začátcích hráli kluci ve třech s basákem RIPem (Bed Sores, ESAzLESA) od roku 2005 fungují již jen jako duo Synergy,. „Basák vypadal celkem ok, akorát se pořád hloupě vyptával a všechno moc řešil a ten kytarista mi do toho pořád strašně žvanil, přitom viděl bicí tak akorát z rychlíku." sděluje své pocity z prvního hraní bubeník Pája.

Deska „Půlnoční mlsání a jiné radosti" obsahuje sedm skladeb z již lety prověřeného playlistu kapely, včetně megahitu Rakosníček nebo superhitu Tap Mrtvého Muže a nového hitu Půlnoční Mlsání. O vydavatelskou podporu se postarali přátelé z jihočeského labelu Noise ASSault Agency Budweiss (NAAB), se kterými se kapela poznala na první akci NAAB, Noise Party vol.1, v roce 2008. Již od té doby probíhá mezi labelem a kapelou úzká a přátelská spolupráce zejména díky stejnému hudebnímu ladění. Vynikající booklet alba navrhl Hanz Arndt (grafik NAAB - http://bandzone.cz/fan/hanzvoe). Na digipacku bude vyobrazeno několik podivuhodných motivů, například dinosaur v dámské lodičce nebo motýli s drůbežími nohami. Deska „Půlnoční mlsání a jiné radosti" bude k dostání v koncertní distribuci NAAB, v distribuci spřátelených labelů a samozřejmě na koncertech kapely Synergy. Katalogové číslo desky je NAAB 22,68.

Českobudějovický křest se uskuteční v klubu Velbloud ve středu 31. března 2010. Jako host vystoupí chebská čerstvá emo/screamo smečka ESAzLESA, která ten večer taktéž pokřtí své zbrusu nové EP „Vyhlídky a Konce". Kmotrem bude pan Jaro.mír.

Plzeňský křest se uskuteční o měsíc později v pátek 30. Dubna v Divadle Pod Lampou. Jako hosti ten večer vystoupí opět ESAzLESA, táborská Gaffa a Depakine Chrono z Českých Budějovic. Křtít bude pro velký úspěch pan Jaro.slav.

Nebližší vybrané koncerty Synergy:

31.03.2010 - České Budějovice, klub Velbloud - Křest desky, + Esa z Lesa
02.04.2010 - Jihlava, Ponorka, + Wollongong, madebythefire, The Sound of Biblical Violence, Human Steak
27.04.2010 - Slavonice, + CARUSELLA ( Izrael)
30.04.2010 - Plzeň, Divadlo Pod Lampou - Křest desky, + Esa z Lesa, Gaffa, Depakine Chrono
14.05.2010 - Točník, Bárka, + DŸSE (DE), Bonus&Marfy
29.05.2010 - Tábor, FreeDim fest
18.08.2010 - České Budějovice, klub Velbloud, + ALARMA MAN (SWE)


Synergy na webu:
www.thesynergyofdrumsandguitar.com
www.bandzone.cz/synergy

www.myspace.com/
thesynergyofdrumsandguitar
www.last.fm/music/synergy

Info ke koncertům:
label: www.naab.xf.cz
kluby: www.velbloud.info, www.podlampou.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek