Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Core Ritual 14

Core Ritual 14

Pozvánka na koncert

autor: Tchichiman | 10. 09. 2006, 19:09:45 | návštěv: 1258 | reakcí: 0

Určitě by nebylo lehké přijít na jméno kapely z vydavatelství People like you, která u nás ještě nehrála. Deadline několikrát, U.S.Bombs už ani nepočítám počet vystoupení. Roger Miret, zpěvák Agnostic Front, tam se svojí sólovkou Disasters vychází také. A protože Adam West se v rámci turné objeví v Bratislavě místo Prahy, zbývá jen pár jmen. A tím nejstylovějším se mohou určitě pochlubit Born to lose z texaského Austinu.

Kapela sa dala dohromady na přelomu století, poskládaná z několika lokálních bezvýznamných skupin. Pak následoval klasický příběh o několika dějstvích. Poloprázdné sály, první singl, první dodávka, druhý singl a první smlouva u malé firmy. Stejně jako v každém správném příběhu se šťastným koncem i Born to lose to nakonec vyšlo. Ty samé sály se zaplnily a staly zakouřenými a následovala nabídka smlouvy s výše jmenovaným německých vydavatelstvím. Tady jim také v dubnu vyšla nejnovější deska Sweet misery.

Born to lose hrají klasický punk rock s místy hodně rychlými pasážemi. Hrdelní projev zpěváka je stylově “nakřáplý“ a zní přesně jako po krabičce cigaret a lahvi whisky. Do toho všeho nabroušené kytary a sborově zpívané hymny. Pro někoho klišé, ale touhle kapelou zatraceně dobře zahrané!

Role předkapel si rozeberou Bad Tones, Schwabach a Eastern star. Bad Tones hrají psychobilly s kontrabasem a to už od konce 90. let. Předskakovali všem zásadním velikánům stylu jako jsou Mad Sin, Peacocks anebo Meteors.

Shwabach vás pokropí svou trash-core tsunami stejnou silou jako rypadlo bagru převrátí zeminu v masovém hrobě, kam vás to všechny spláchne. Schwabach, to je destrukce.

Nakonec Eastern star. Nikoho by nenapadlo, jaký se z téhle kapely stane kult a přitom je to pořád jen rock n´roll. Po několika změnách v sestavě snad našli tu ideální. Víte co znamená název? Je to opravdu tak jednoduché, jak to vypadá anebo se přijdete zeptat sami?

To vše a možná nejen to můžete zažít 10.října v žižkovském klubu Matrix. Koncert začíná ve 20 hodin přesně a je pořádán pod hlavičkou „Core ritual“ v rámci pražského všeklubového festival Move. Vstup 150,- a více infa na www.badpoint.cz/ritual/

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek