Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Fashoda Crisis a Cautionhorses (UK) na poslední chvíli v Hradci a Hořicích - žádná králičina, tohle je hra na dobrej riff

Fashoda Crisis a Cautionhorses (UK) na poslední chvíli v Hradci a Hořicích - žádná králičina, tohle je hra na dobrej riff

netisková zpráva

autor: redakce | 29. 03. 2010, 11:23:57 | návštěv: 626 | reakcí: 0

Členové Fashoda Crisis se dali dohromady v půli 2005 a hodně rychle si v Essexu (odkud jsou) získali velkou fanouškovskou základnu. Žádný přisrávání k "velkejm" jménům a zbytečný tahání se po velkejch festivalech, kde jsou všechny ostatní kapely anonymní protože ty "pohodový lidčky" zajímaj stejně jenom vyčpělí headlineři. To co dělá Fashodu zajímavou je nepopsatený melodično a vnitřní napětí jejich písniček. Je to jako když jseš nervózní ale nevíš z čeho a to tě znervózňuje. Žádný temnařiny - žádná králičina, tohle je hra na dobrej riff.

Jejich debutové album "Mischief Of One Kind And Another" sklízí hodně kladný recenze v Anglii i v celý Evropě - jak po hudební, tak po textový stránce. Prostě to sedí jak prdel na hrnci. Kapela bývá často popisovaná jako kříženec Fugazi a Queens of the Stone Age ale já tam teda slyšim Pixies, nebo spíš vliv Frankovy sólový tvorby (ale na těch Fugáčích asi něco bude) a výsledek je dvakrát podrtženej punk-rockovým odpichem. Tady ale nejde o nějaký napodobování nebo podobný přizdisráčství, kluci maj prostě tenhle styl v krvi a dokážou to prodat. Kapely s takhle silnejma písničkama sem nejezděj často.

Ani Cautionhorses není nijak pravěká tlupa. Rockenrolový vody brázdí od roku 2006. Cautionhorses jsou hodně osobitá kapela - nehrajou punk ale mají punk-rockovej tah. Mají zvláčtní cit pro používání disharmonií, který naprosto dávají smysl a posouvají kapelu daleko za hranice. Skřípavej hlas a děravej rytmus se přelívají do mohutnejch rytmickejch jízd. Tohle je temnej rock'n'roll. Počítat se naučili od Shellac a dravost se naučili u The Jesus Lizzard. Valej to ale víc do punk-rocku a výslek je nevypočitatelnej jako Windows. Změny riffů jsou sice nečekaný, ale logický a nic nezní násilně - nedělá jim problém nasadit taneční rytmus, zahrát 10 vteřin temný parodie na ska (z toho by si fakt ty vyčazený happy pohodáři uřezali hlavu) a pak z toho rozjet totální mašinerii. Každá písnička Cautionhorses je přestřelka nápadů a průraznejch riffů.

Tyhle dvě fantastický kapely ze starý Anglie podpoří rokenrolová špína Zkouška sirén.

3.4. Hořice - Kafe!Kafka        -  Fashoda crisis, Cautionhorses, Zkouška sirén
4.4. Hradec Králové - LaPutika -       Fashoda crisis, Cautionhorses, Zkouška sirén

http://www.myspace.com/fashodacrisis
http://www.myspace.com/cautionhorses
http://sireny.net

Související články

CautionHorses - EP (promo ep tour)
Fashoda Crisis - Mischief of One Kind And Another

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek