Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Belgická partička pošuků Silvester Anfang - folk, noise i psechedelie -  v Chapeau Rouge

Belgická partička pošuků Silvester Anfang - folk, noise i psechedelie - v Chapeau Rouge

tisková zpráva

autor: redakce | 30. 03. 2010, 19:48:53 | návštěv: 693 | reakcí: 0

SYLVESTER ANFANG II
HELLVETE
BEAR BONES / LAY LOW
TRIST

10.4.2010: Chapeau Rouge (Jakubská 2, Praha 1)

Belgická partička pošuků kolem vydavatelství Funeral Folk si pro svůj stěžejní projekt Silvester Anfang vypůjčila název z úvodní skladby legendárního debutu Mayhem, přičemž tato fascinace není ojedinělá - viz další projekt pojmenovaný Chainsaw Gutsfuck. Jestliže je pokřivená black metalová estetika přítomná i v doprovodné grafice, občasných hysterických vokálech či frenetickém chaosu, jejich hudba jako celek je ovšem skrz naskrz nasáklá lysergovými deriváty.

Folk a psychedelie na straně jedné a noise a volná improvizace na straně druhé, to vše znásobené akutním nedostatkem konvenčního přístupu z nich dělá velmi výrazné jméno evropské experimentální scény. Ve snaze ukotvit jejich těkavou tvorbu mezi několik přirovnání lze použít třeba berliček jako Vibracathedral Orchestra, folkovější Double Leopards (předchůdce Religious Knives) nebo silnou maniodepresí stižené Zelienople. Leccos napoví také projekty, z nichž se rekrutují i noví členové ansámblu - Ignatz (kterého jsme tu měli možnost vidět před rokem a půl), Kiss The Anus Of A Black Cat a Burial Hex. Ypsilon a číslovka ve staronovém názvu charakterizují tento přerod, jež je nejen personální, ale též stylový - k relativně rockovějšímu vyznění.

Hellvete je jedním ze zakládajících členů S.A. a ve své sólové tvorbě zůstává přeci jen věrnější komponované struktuře, folku a zároveň také táhlému drone šamanismu.

Mladý Venezuelec Bear Bones, Lay Low uzavírá žánrově celkem spřízněnou trojici vystupujících. Kdyby někdo v záchvatu kreativity vymyslel škatulku „psychedelického kraut folku", tenhle chlapík by ji dobře naplnil.

Jako speciální support vystoupí česká legenda hypnotického black metalu Trist. Jedna z mála zdejších kapel v žánru, co nelpí na klišé typicky strukturovaných skladeb. Plovoucí masa zkreslených kytar má svou formou mnohem blíž k ambientu a vzdáleně připomíná pojetí skupin jako Velvet Cacoon nebo Wrath Of The Weak, ovšem v depresivnějším a také čitelnějším hávu.

Koncert proběhne v sobotu 10.4.2010 od 20:00 v nejspodnějším patře Chapeau Rouge (Jakubská 2, Praha 1). Vstup: 250,- pouze na místě.

www.letmo.net/productions
www.funeralfolk.be
www.myspace.com/hellvete666
www.myspace.com/eatthesunrec
www.myspace.com/tristcz

www.chapeaurouge.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek