Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

KOINCIDENCE: DOČASNĚ V PROVOZU // Hledáme účastníky multimediální dílny // performery, herce, filmaře, hudebníky, výtvarníky...

KOINCIDENCE: DOČASNĚ V PROVOZU // Hledáme účastníky multimediální dílny // performery, herce, filmaře, hudebníky, výtvarníky...

tisková zpráva

autor: redakce | 31. 03. 2010, 17:29:15 | návštěv: 680 | reakcí: 0

*KOINCIDENCE: DOČASNĚ V PROVOZU //
COINCIDENCE: TEMPORARILY IN USE

multimediální dílna / multimedia workshop hledá účastníky
call for participants Prague (CZ), april-october 2010 **

Pro projekt Koincidence:
Dočasně v provozu hledáme účastníky, kteří by se chtěli zapojit do víkendových multimediálních dílen

Projekt Dočasně v provozu vznikl před rokem na základě příběhu Biljany Golubović a Dragana Dragina, kteří po začátku občanské války v Jugoslávii opustili své domovy a usadili se v České republice. Po sedmnácti letech však musejí svůj domov opustit znovu -- dům ve kterém byl jejich byt byl prodán. Kolem Biljany a Dragan se vytvořila mezinárodní skupina lidí, kteří společně pod vedením Biljany vytvořili rituál loučení se s domovem. Představili jej pak jako site-specifické představení, které pracuje s celým domem na Malé Straně -- od sklepa po půdu, od schodiště po nejzažší pokoj. A začali si říkat /Koincidence/.

Performance /Dočasně v provozu/ byla představena několikrát během roku v prostorách domu a získala vřelé divácké ohlasy.

Divadelní dílna by v roce 2010 měla rozvíjet performance díky přínosu nových členů. Každů ze stávajících členů skupiny Koincidence totiž do představení zakomponoval svůj malý soukromý příběh o domovu. Výstupem divadelní dílny by pak měl a být transformace představení do pódiové podoby, prezentovatelné v divadelních prostorech. Dílna rovněž přináší možnost pro aduiovizuální výstupy v podobě tvorby několika krátkých experimentálních filmů a spolupráce na tvorbě celovečerního dokumentu, zachycujícího průběh dílen a výpovědi účastníků projektu.

Performativní i audiovizuální dílny budou zahájeny 30. dubna 2010 a jejich ukončení a prezentace výstupů je plánována na konec října 2010. V průběhu dílny proběhne i několik letních intenzivních workshopů. Pro přijetí do dílny není nutné být studentem umělecké školy či profesionálním hercem. Je otevřená performerům, hudebníkům, fotografům, výtvarníkům ale i filmařům -- kameramanům či zvukařům.

Pro zapojení se do projektu nás prosím kontaktujte
nejpozději do 20.4.2010*
Adam Ondráček (produkce)
Ph.: 00420 732957387
e-mail: _adam.ondracek@gmail.com
www.bartlandscape.cz

_/Koincidence: Dočasně v provozu/ je organizováno Art Forum Prague o.s.

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek