Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

SILVER ROCKAS PRESENT:  B. Dolan (USA, Strange Famous Records)

SILVER ROCKAS PRESENT: B. Dolan (USA, Strange Famous Records)

tisková zpráva

autor: redakce | 4. 04. 2010, 12:33:01 | návštěv: 772 | reakcí: 0

SILVER ROCKAS PRESENT:

B. Dolan (USA, Strange Famous Records)

Prodavač (CZ, temnysily.cz)

Klub 007 Strahov
8. dubna 2010, start 20:00

B. Dolan je chodící atomový reaktor plný nápadů a myšlenek. Zůstat na místě? Nevyhnutelně by následovala exploze. „Odměna za tvrdou práci je ještě tvrdší práce. A když to přestane být tvrdé, je na čase to opustit," vysvětluje svou filozofii B. Dolan. Jeho kořeny sahají do slam poetry, kde se prosadil už na konci 90. let v sérii Def Poetry, kterou pro HBO připravoval kromě jiných i Mos Def. Jenže to B. Dolanovi nestačilo a začal se soustředit na hudbu, kde našel spřízněné duše v podobě lidí kolem labelu Strange Famous Records, který založil Sage Francis. Letošní album „Fallen House, Sunken City" (produkce se ujal Alias) je apokalyptickou vizí industriálního světa, který se pomalu noří do rozbouřených vod zuřícího oceánu. Útočné beaty nepropouštějí žádný sluneční paprsek a temné samply podmalovávají sugestivní B. Dolanovy texty plné syrových obrazů měst pomalu požíraných obřími korporacemi (B. Dolan je tvůrcem stránky www.knowmore.org, která mimo jiné monitoruje případy sociální nespravedlnosti a popisuje chování a motivace nenasytných průmyslových gigantů). Není to veselé poslouchání, ale odtrhnout se od něj lze jen těžko. B. Dolan je jako magnet. Po jeho spolupráci se Sage Francisem a Buck 65 je „Fallen House, Sunken City" jedinečnou ukázkou talentu a vize.

B. Dolan vystoupí poprvé v Česku 8. dubna ve strahovském Klubu 007. Role supportu se ujme projekt Prodavač, v němž se sešli dva členové skupiny Sporto.

B. Dolan: www.myspace.com/bernarddolan
Prodavač: www.temnysily.cz
Silver Rockas: www.silver-rocket.org

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek