Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Italský specialista na atmosférický drone Fabio Orsi v Praze

Italský specialista na atmosférický drone Fabio Orsi v Praze

tisková zpráva

autor: redakce | 25. 04. 2010, 21:27:20 | návštěv: 899 | reakcí: 0

FABIO ORSI & NO PAVAROTTI

2.5.2010: K4 (Celetná 20, Praha 1)

 

Fabio Orsi je spolu s Giuseppem Ielasi jedním z nejzajímavějších současných hudebníků v Itálii, jejichž produkce se dá nazvat víceméně elektronickou (přestože oba vycházejí hlavně z akustických zvuků). Kytary, efekty, terénní nahrávky a staré klávesy tvoří základ, a pokud laptop, tak jen jako řemeslný doplněk, nikoliv tvůrčí nástroj.

Rozpětí Orsiho nahrávek je od abstraktního ambientu s fragmenty skutečných nástrojů či field recordings (kdy občas připomene ty nejlepší momenty svého krajana Alio Die), přes náznaky nostalgického elektro folku, erupce „fenneszovsky melodického hluku", až k drone plochám (upomínající anglické magiky Mirror) či avantgardnějším oblastem.

Nejlepší na jeho hudbě ovšem je, že narozdíl od tohoto popisu působí naprosto jednolitě, organicky a původně. Upozornil na sebe společným albem s My Cat Is An Alien, kde vzdává poctu folkloristovi Alanu Lomaxovi (jehož sesbírané předválečné nahrávky Orsiho hodně ovlivnily a často je taky ve své tvorbě používá). Od té doby vydal nespočet vynikajících počinů - za zmínku stojí např. déle trvající spolupráce s Gianlucou Becuzzi (především 'The Stones Know Everything'), experimentálnější kousky se saxofonistou Valeriem Cosi nebo projektem Mamuthones. Hrál také s Bradem Rosem (The North Sea, Ajilvsga, atd.) nebo Australany Seaworthy či Pimmon. Jeho alba najdete u labelů jako Digitalis Industries, A Silent Place, Last Visible Dog, Low Point, Ruralfaune, Students Of Decay nebo Foxglove.

Těžko předem hádat, jaký je jeho živý projev, ale nahrávky z Fabia Orsiho udělaly už teď velmi výraznou jistotu nevtíravé ambientní hudby v tom nejobecnějším slova smyslu.

Ten večer se též představí projekt No Pavarotti, který vznikl z trosek příznačně pojmenovaných The Ruin Of Ruins, který dál spojuje zašumlané kytary minimalistického písničkáře Rouilleux s ruchovými nánosy K!amma. Vydařené stejnojmenné album hledejte u vydavatelství KLaNGundKRaCH.

Koncert proběhne v neděli 2.5.2010 od 20:00 ve studentském klubu K4 (Celetná 20, Praha 1 - vchod z průchodu FFUK). Vstup: 150,- pouze na místě.

www.letmo.net/productions
www.myspace.com/orsifabio
www.klangundkrach.net/no.pavarotti

Fabio Orsi zahraje též 30.4. v Třeboni (Pivovarský dvůr, info www.anifilm.cz) a 1.5. ve Zlíně (Galerie Dvanáctka, info http://galerie12ka.webnode.cz).


Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek