Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Legenda světového punku DISCHARGE (UK) v květnu do Česka

Legenda světového punku DISCHARGE (UK) v květnu do Česka

netisková zpráva

autor: redakce | 25. 04. 2010, 22:21:30 | návštěv: 790 | reakcí: 1

DISCHARGE:

Věřím, že "nálož" pod názvem DISCHARGE ani nebude třeba nikomu moc představovat. Ale přesto, ať se to někomu líbí nebo ne, tato kapela ovlivnila a ovlivňuje tisíce nejen punkových skupin po celém světě.

Kořeny této dnes již bezesporu kultovní D-beatové kapely sahají do roku 1977 do anglického města Stoke-on-Trent. Zakládajícími členy jsou Tezz, Cal, Rainy a Bones.

DISCHARGE zakomponovali do tehdy spíše "rockového" punku tvrdé metalové rify a položili tak základy ke vzniku nové odnože. Mix metalových kytar spolu se specifickou rytmikou bicích a basy, syrovým zpěvem s texty o pacifismu a anarchii dohromady tvoří zničující kombinaci, která okamžitě působí jako "strašidelný" válečný soundtrack a skrze DISCHARGE, bývá také označován jako D-beat (Dis-beat).

Jejich první singly "Realities of War" a "Fight Back" vyvolal tehdy doslova revoluci mezi punx, kteří byli otráveni cirkusem kolem SEX PISTLOS a EXPLOITED.

LP "WHY?" a následující "Hear Nothing See Nothing Say Nothing" se singlem "Never Again" patří ke stěžejním nahrávkám.

Kapela prošla četnými personálními obměnami (po celu dnes už více než 30-ti letou existenci byli pilíři DISCHARGE Rainy a Cal) a kolem roku 85 kapely začíná stagnovat, ale stihnou ještě nahrát singl "Ignorance" a LP "Grave New World". Tato deska ovšem inkriminuje spíše k heavy metalu a není příliš povedená. Poté kapela upadá do nečinnosti.

Ožívá až na přelomu 80. a 90. let. V této době se pokouší hrát trash-speed metal, ale bez valné odezvy od fanoušků a opět následuje odmlka. V roce 1997 se schází původní line-up a odehrává několik koncertů a poté opět....Bestie se probouzí až v roce 2008, realizují LP "Disensitise", kde původního zpěváka Cala nahrazuje Rat (zakladatel VARUKERS), Tezz se rozhodl stáhnout ze scény, aby se mohl věnovat svému starému otci a místo něj přichází Dave Bridgwood, který součastně bubnuje také v BROKEN BONES.

Tuto výbušnou směs můžou fans vidět nyní i na třech koncertech v ČR. Nutno podotknout, že pod jejich pódii se často rozpoutá opravdové peklo,......noční můra tak stále pokračuje.....

EL BANDA:
Varšavská kapela EL BANDA je pojem, který vyvolal v posední době největší poprask v polském undergroundu. I když se od tohoto porovnání členové distancují, jen těžko se při prvním poslechu kapely ubráníte pomyšlení na polskou legendu POST REGIMENT.

EL BANDA drhne taktéž chytlavý, melodický hardcore-punk oplývající energií a hnaný kupředu charismatickým ženským vokálem. V této "bandě" se sešli zkušení harcovníci z varšavského punkového podzemí, známí jak už ze zmíněných POST REGIMENT, tak i ANTIDOTUM, ATOMICO PATIBULO, NO NAME a TRAWNIK.

Hojně koncertující EL BANDA má již na svém vrubu po jednom LP a EP. Aktuálně nově jim teď vyšlo na Pasażer Records 2×LP "Skutki Uboczne", na kterém se ani nebáli místy experimentovat s různými dechovými, strunnými a tahacími nástroji.

TELEFON:
TELEFON z Rožnova pod Radhoštěm je již delší dobou taktéž pojem sám o sobě. Kapela která to rozbalila v půlce 90. let minulého století po sobě v roce 1998 fyzicky zanechala věhlasně opěvované LP "Háková Panenka". Jejich jak hudebně tak i lyricky rafinovaný projev je prošpikován energií, která se s živým vystoupením ještě umocňuje. Na pódiu působí velmi neotřele, čímž této punkové formaci nemůžeme upřít undergroundové kořeny. Pevně doufám, že v brzké době se od TELEFONU dočkáme další studiové nahrávky.

NE!BUDEME:
A na uvítanou hned kopanec do prdele v podobě prvních pár rifů od této punk'n'rollové skvadry. NE!BUDEME už mydlí někdy od roku 2003 a za tu dobu udělali pořádný kus práce. V jejich hudbě se míchají prvky punku, rocku, ska, reggae i nějaký ten Oi! a HC. Hoši už opět valí zase na dvě kejtry a horkou novinkou asi také nebude, že za bubny sedí ex. tlučmistr z FOOLOCRACY. Nedávno si také vydali nové CD a vy se opět můžete těšit na: "Rytmus je jako pěsti a kopance, prokletá místa, zatuchlá romance.....!"DISCHARGE + EL BANDA + TELEFON + NE!BUDEME
sobota 15.5.2010
VALAŠSKÉ KLOBOUKY - TJ Sokol
od 20:00
vstup: 250,-
www.cultburger.cz

DISCHARGE > D-beat pioneers (UK)
http://www.discharge.co.uk
http://www.myspace.com/dischargeukhc

EL BANDA > Post Regiment punk (PL)
http://www.myspace.com/elbanda23

TELEFON > haloo punk (Vrah)
http://www.telepunk.wz.cz

NE!BUDEME > punk rock (Moravia)
http://www.myspace.com/nebudeme

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Andreas
31. 05. 2010, 18:28:33
discharge měli v Klobukach hnusně zprzněný zvuk - ale jinak příjemná akce!!!!

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek