Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Na Flédě mají noční směnu 6 dBs s burningBeats neboli FACTORY pARTy warm up

Na Flédě mají noční směnu 6 dBs s burningBeats neboli FACTORY pARTy warm up

tisková zpráva

autor: redakce | 26. 04. 2010, 21:06:20 | návštěv: 1740 | reakcí: 0

NIGHT (UK/CZ)

Project Serendipity (UK)

Voodooyoudo (CZ)

Electronic Bitches (CZ)

Performance: Aneta Yochim (CZ)

Kapela Night vznikla seskupením zkušených hudebníků, kteří od devadesátých let střídali kluby i kapely - zpěváka a producenta Amáka můžete znát například ze Sunshine, bubeníka Regala z Priessnitz, Daniela z Please the Trees a Patrika z Blank. Spolu fungují od roku 2008 a po dlouhé době strávené ve zkušebně se letos rozhodli nejen vydat debutové album "High End Low Liberation", které vyjde 17. května 2010 u X Production/ Election Records, ale i ukázat se publiku - svůj první koncert odehráli v Londýně, kde v květnu pokračují v turné, v jehož rámci pak objedou i Českou republiku a Slovensko.

Scot Paul aneb
Project Serendipity se u nás neobjeví poprvé - loni hrál s Moduretikem v Chapeau Rouge. Tento britský producent v minulosti působil v několika londýnských hardcore-punkových kapelách, ale poté, co se před šesti lety začal blíže zajímat o kytarové pedály a zvuk samotný, se v sólové tvorbě překlenul k breakcoru a cinkavé elektronice. Magazín NME o jeho hudbě píše jako o "blažené elektronice nejnovějšího pokojového génia, který kráčí ve stopách Richarda D. Jamese."

Potká jeden kytarový lord druhého a zeptá se: "
Voodooyoudo?" Tuto v současnosti čyřčlennou skupinu (David Mikeš, Miloš Rejsek, Tomáš Hruban a Jan Uiberlay aka Ibe) netřeba dlouze představovat. Po společné minulosti v dávné kapele Stumbleine se znovu sešli pod aktuálním názvem v roce 2005 a se svým mixem starého shoegaze s garage/ britrockem od roku 2008 objíždějí klubová pódia u nás. Také mají na svědomí například remix Sporto nebo The Pavement.

Electronic Bitches aneb Funk Halen, Trick, Romano Porni a Ibe se svým sexy elektrem inspirují revolučními časy, džínové bundy a mulety ale nečekejte. S úsměvem se povznesli nad "brněnskou druhou ligu" a pořádají například party Electronic v klubu Perpetuum nebo Shuk´n´Dance, vydávají mixy a samozřejmě také hrají po menších i větších party. Inspirování devadesátkovým ravem a předrevoluční republikou svoje bezostyšné sety staví na elektru, basové lince a humoru.

Aneta Jochimová
studuje v ateliéru performance na FaVU u Tomáše Rullera, zúčastnila se jak skupinových, tak sólových performancí, často v rámci festivalů a hudebně-uměleckých večerů (Cinema Mundi, BurningBEATS, CODE:MODE, Kontejnery umění, Beseda u Bigbítu). Pracuje většinou sama či maximálně ve dvojici, skrze svoje tělo, pohyb a kostýmy či předměty vyjadřuje niterné prožitky i touhy.

burningBEATS je festival propojující klubovou hudbu a současné umění. Funguje od léta 2009 pravidelnými STREET pARTy, následovalo například turné po republice, spolupráce s VICE a 6 dBs, která pokračuje i tímto koncertem = warm upem pro FACTORY pARTy. Ta bude probíhat 10. až 12. června jako největší kulturní událost v brněnské Zbrojovce, kdy ve třech dnech proběhnou koncerty na třech scénách, výstavy, performance, instalace, designérský jarmark, divadlo, tanec, módní přehlídky a další. V jedné z hal na Vás bude čekat hutný koncentrát mladé nezávislé kultury.

http://www.burning.cz / http://www.myspace.com/burningBEATS

6 dBs je skupina lidí, která vozí do Brna kapely ze všech koutů světa. Na rozdíl od jiných nezávislých promotérů se nehlásí k nějaké ideologii, ani se žánrově neomezují a snaží se muziku obsáhnout od jazzu přes punk až po hardcore nebo noise.  V minulosti pořádali koncerty kapel jako BulBul (A), Carusella (IZL) či Veena, ale dávají prostor i novým a zajímavým projektům jako In-depth'n'dense. Music = Life!

http://www.myspace.com/6dbs / http://www.facebook.com/sixdbs

NIGHT (UK/CZ)
http://www.myspace.com/nightbegun

VOODOOYOUDO (CZ)
http://www.myspace.com/voodooyoudoband

PROJECT SERENDIPITY (UK)
http://www.myspace.com/projectserendipity

ELECTRONIC BITCHES (CZ)
http://www.myspace.com/electronicbitchesdjs

ANETA YOCHIM
http://www.myspace.com/anethdelart

20. 5. Fléda (FACTORY pARTy warm up)

http://www.fleda.cz
http://myspace.com/6dbs
http://myspace.com/burningBEATS

Klub Fléda, Štefánikova 24, Brno, Česká republika
Level B production, D Smack U, 6 dBs, BurningBEATS

Kontakty: polar.cake@gmail.com
friday@fleda.cz

Mediální Partneři
Metropolis kuultur.com, jlbljlt.net, diycore.net, idj, poslouchej.net, rave.cz,  electronicmusic.cz, Rádio R, Fléda, freemusic.cz, Love Music

Start: 20:00
Vstupenky:
Předprodej 100,- / Na místě 130,-

Předprodeje:
na baru Flédy, Love Music nebo na sixdbs@gmail.comVaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek