Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

BONUS - INKOGNITO EP

BONUS - INKOGNITO EP

tisková zpráva

autor: redakce | 27. 04. 2010, 07:34:53 | návštěv: 1111 | reakcí: 1

INKOGNITO EP je druhý sólový počin Bourka ze SPORTO, který od loňského léta vystupuje a nahrává pod jménem BONUS. Alibisticky by se jeho tvorba dala strčit do neurčité škatulky „alternativní rap" (ať už to znamená cokoliv), ale INKOGNITO EP nabízí mnohem víc. Přestože se na nových skladbách kromě Bourka podílely i dvě ikony slovenské scény - Karaoke Tundra a DJ Spinhandz - bylo by zavádějící spojovat ho výhradně s hip-hopovou scénou.

"Pro mě je důležitej rap ve svojí ryzí podobě," vysvětluje Bourek: "Vnímám ho jako slovo ulice, tedy nejjednodušší médium který může použít každej, kdo má co říct. Módní přehlídky, závody o prachy a prázdný budování kultů osobnosti, to mě nezajímá." Jako hudební nosič pro svůj rap využívá BONUS nejrůznější hudební žánry, vlastní beaty a samply, ale klidně i celé cizí skladby - podklady se navíc na koncertech často mění a vyvíjejí.

BONUS začal fungovat v létě 2009 v podstatě náhodou - Bourek přislíbil sólové vystoupení na festivalu Silver Rocket Summer Solo, aniž by nějaký vlastní projekt vůbec měl - a vzít do ruky mikrofon a začít mluvit se dva týdny před koncertem zdálo jako nejjednodušší řešení. Nadšený ohlas motivoval Bourka k tomu, aby svůj jednodenní projekt uvedl do regulérního života a vydal se na cestu. Kromě ryze osobních témat, jaká záměrně reflektuje Inkognito EP, se ve svých skladbách vyjadřuje k politickým i společenským záležitostem nebo komentuje dění na DIY a punkové scéně. Právě ta je totiž pro BONUSE stěžejní platformou. "To, co dělám, je vlastně punk oblečenej do jinýho žánru", říká Bourek. "Prostě mluvim nahlas a přímo o věcech, co jsou pro mě důležitý."


BONUS - INKOGNITO EP
(Starcastic Records, MP3 free download, 15 min 8 sec.)
Inkognito EP vydává Starcastic jako free mp3 download





BONUS - INKOGNITO EP
01. Probuď se, vstaň a běž
02. Šest písmen
03. Studio Brno (+DJ Spinhandz)
04. (skit)
05. Lepší timing
06. Ovšem
07. Mý místo

Související články

Bonus - Unabomber EP

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 1
Twiggy
27. 04. 2010, 16:08:49
dobra EP brácho _:D

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek