Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Objev britské post-rockové  scény AND SO I WATCH YOU FROM AFAR (irl) v Chapeau Rouge

Objev britské post-rockové scény AND SO I WATCH YOU FROM AFAR (irl) v Chapeau Rouge

tisková zpráva

autor: redakce | 27. 04. 2010, 13:55:29 | návštěv: 709 | reakcí: 0

AND SO I WATCH YOU FROM AFAR (irl)

FREDDY ROTTEN (sui)

FDK (cze)

Úterý, 4. května 2010, Praha - Chapeau Rouge

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pražský klub Chapeau Rouge bude 4. května hostit koncert severoirské post-rockové formace And So I Watch You From Afar, kterou dále se svým sólovým projektem doplní zpěvák Fredy Rotten a domácí kapela FDK.

Kapela And So I Watch You From Afar patří mezi největší objevy britské post-rockové hudební scény. Jejich věhlas začal stoupat po vydání fenomenálního EP nazvaného „This Is Our Machine And Nothing Can Stop It" a rozvíjí se i po příchodu nové desky nazvané prozaicky „And So I Watch You From Afar". Energická a zábavná hudba, prostoupená vrstevnatým a expanzivním zvukem, nechává vzpomenout na kapely jako Mono či Giaa, ale zároveň odhaluje obrovský talent, který v sobě tato Irská družina skýtá. ASIWYFA jsou nyní kapelou, která má potenciál zaujmout nejen skalní post-rockové fanoušky, nýbrž také příznivce progresivní a netuctové hudby.

Dalším účinkujícím bude Freddy Rotten (známý jako zpěvák a kytarista skupiny Zlatokrev).

Jeho sólový projekt je inspirován písničkáři jako Nick Drake, Neil Young, Johnny Cash či Steve Von Till. Nové album "Even If We Sleep" bylo nahráno v Megapeng studiu v Basileji, obsahuje 10 skladeb a vyšlo na jaře roku 2010. Na rozdíl od mohutné noise-doomové kapely Zatokrev je Freddy Rotten jejím klidnějším protipólem.

Jako třetí se představí tuzemští FDK, kteří jsou čelními představiteli dnes velmi populárního postcorového žánru, reprezentovaného dnes takovými kapelami jako Isis, Neurosis či Cult Of Luna. I v tvorbě FDK se setkáte s velkoryse rozvrženými výpravnými skladbami, stupňujícím se i povolujícím tlakem, emocemi, náladami, sugestivní atmosférou. Kapela momentálně pracuje na nástupci ceněné desky „Borderline".

Související linky:
www.myspace.com/andsoiwatchyoufromafar
www.myspace.com/fredyrotten
http://bandzone.cz/fdk

www.obscure.cz

www.chapeaurouge.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek