Vítejte na DIYCORE.NET

HLAVNÍ MENU

HLAVNÍ RUBRIKY

UŽITEČNÉ

KOLABORACE

UŽIVATELSKÁ SEKCE

DIYCORE.NET

VYHLEDÁVÁNÍ

TWITTER

RSS

DESKA MĚSÍCE

PÍŠOU JINDE

SAPORT

- - - - - - - - - - - - EXPRESS - - - - - - - - - - - -

Legendární Britové BOLT THROWER společně s Rotting Christ a Enemy Reign 12. května v Praze

Legendární Britové BOLT THROWER společně s Rotting Christ a Enemy Reign 12. května v Praze

tisková zpráva

autor: redakce | 1. 05. 2010, 07:47:50 | návštěv: 921 | reakcí: 0

BOLT THROWER (uk)

ROTTING CHRIST (gre)

ENEMY REIGN (usa)

PANDEMIA (cze)

Středa, 12. květen 2010, Praha - ABATON

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Britská kapela BOLT THROWER, živoucí legenda deathmetalového žánru, vystoupí 12. května v Praze v klubu Abaton v rámci evropského turné s názvem „The Next Offensive". Jako další se představí řecká formace ROTTING CHRIST, Američané ENEMY REIGN a český zástupce, kapela PANDEMIA.

Vstupenky za pouhých 299,- Kč jsou k dostání ve všech běžných předprodejích. Bližší informace naleznete na webu www.obscure.cz.

BOLT THROWER není kapela, kterou byste v našich končinách mohli vidět každý rok a právě proto bude jejich plánované vystoupení jedním z metalových svátků tohoto roku.
Historie této kapely sahá až do roku 1986. Ve svých začátcích se nechali inspirovat formacemi jako Slayer, Candlemass nebo Celtic Frost. Již od začátku je charakterizoval tvrdý, agresivní, ale především nadmíru originální zvuk, který zůstal hlavní devizou kapely během celé její kariéry. Debutové album „In Battle There is No Law" přišlo v roce ´88 a do povědomí fanoušků se dostalo také díky společným koncertům s kapelami jako Carcass, Napalm Death nebo Morbid Angel.

Přelomovou deskou se však stává až „The IVth Crusade" z roku 1992. Tento počin je mezi celou řadou fanoušků i odborníků považován za jejich nejzásadnější dílo, které díky svému osobitému stylu ovlivnilo na řadu let vývoj na deathmetalové scéně. Následující období pak bylo jednak ve znamení dalších výtečných alb, jmenujme například „Mercenary", ale také personálních problémů, jejichž důsledkem byla změna na postu frontmana, kterým se stal Dave Ingram. V roce 2002 vychází studiovka „Honour, Valour, Pride" , o dva roky později se opět vrací původní zpěvák Karl Willetts, který je také podepsán pod dosud posledním albem „Those Once Loyal" z roku 2005.

BOLT THROWER, britští králove old school deathmetalu, jsou kapelou, která je se stoprocentní oddaností věrna svému stylu a během své pětadvacetileté kariéry neustoupila od svého původního směru ani o píď. Přesto nejsou žádným muzejním exponátem. BOLT THROWER jsou živým důkazem, že deathmetal může fungovat jako čistě svébytný žánr, který nepotřebuje podléhat módním trendům. BOLT THROWER se chystají do Prahy a všichni pravověrní fanoušci old school deathmetalu by měli být u toho, přijíždí totiž královská vojenská mašinérie.

Jako další na koncertu vystoupí řecká formace ROTTING CHRIST. Obecně se sice předpokládá, že ten nejlepší black metal vzniká v chladu a temnu, řečtí blackmetalisté ROTTING CHRIST jsou však živoucím důkazem toho, že se mu stejně dobře může dařit i pod rozpáleným helénským sluncem. S dvaceti dvěma lety na scéně navíc ROTTING CHRIST patří mezi nejdéle hrající kapely v tomto žánru a jejich předposlední deska „Theogonia", která vyšla před dvěma lety, získala cenu jednoho z nejpopulárnějších metalových serverů Metal Storm za Nejlepší black metalové album roku. Prostřednictvím tohoto alba se skupina zároveň po letech rozhodla přihlásit ke svým řeckým kořenům, které se projevují už v samotném názvu, odvozeném od Hésiodovy básnické sbírky „O původu bohů", představující nejstarší souvislé podání řecké mytologie. Na pražském koncertě nám ROTTING CHRIST představí svou zbrusu novou desku s názvem „Aealo".

Další kapelou, kterou spatříme na pódiu v Abatonu je poměrně mladá americká formace ENEMY REIGN, která se skvěle zapsala se svým EP „Means To A Dead End", jež nyní vychází i v Evropě u labelu Neurotic Rec. Kapele sdružená kolem bývalého frontmana SKINLESS Sherwooda Webbera představí kromě zmíněného EP take zbrusu nový materiál.

Celý koncertní set pak otevře domácí zástupce v podobě deathmetalové kapely PANDEMIA. Chebští borci představí svou novou desku "Feet Of Anger".

Související linky:
www.myspace.com/boltthrower
www.myspace.com/rottingchristabyss
www.myspace.com/enemyreign

http://bandzone.cz/pandemia
www.obscure.cz
www.prostorabaton.cz

Vaše Reakce

Výpis pěti nejnovějších reakcí. Celkem reakcí k tomuto článku: 0

SPOKOJÍZDA

spojizda obrázek

SLOUPEK

tamas

Nadřazenost státu podepřeného západním kapitálem měla do sedmdesátých let za následek hluboké změny. Ty byly umožněny jednak vyhlazením velmi malého kapitalistického sektoru během první poloviny dvacátých let v SSSR a mezi lety 1945 až 1948 na nově získaných územích. A dále – a to především – nově vybudovaným mohutným moderním hospodářstvím. Převládající sociální skutečnost staré východní Evropy – rozsáhlé velkostatky stále vlastněné aristokracií a církví a vedle toho ta nejhorší rolnická bída – zmizela beze stopy. Máme před sebou městské společnosti, kde většina lidí, dřívějších rolníků, později průmyslových dělníků, dnes „jen lidí“, žije na obrovských sídlištích postavených všude podle stejných plánů, od Šanghaje až po Prahu a Lublaň. A žije tam dosud, jenomže továrny jsou zavřené a lidé jsou většinou nezaměstnaní nebo důchodci. Pachuť porážky je neklamná.

G. M. Tamás

SUPPORT SONGS

TLAČENKA

web: CrosseR | grafika: wewerca | neřešte autorská práva, vždy uvádějte zdroj!
spodni obrazek